Kandydaci na stanowisko przedstawiciela pilotów - 2018

Forum miłośników latania On-Line w sieci VATSIM czyli sala Pilotów. Z problemami technicznymi zapraszamy do HANGARU.

Moderatorzy: Adam Łagoda, sokół, Michał Kot, MarcinSz, Aaben

Re: Kandydaci na stanowisko przedstawiciela pilotów - 2018

Postprzez adamurlop » Wt 13 mar 2018, 22:05

Pogodny RzEmYk napisał(a): W takim razie jaka jest według Ciebie rola ACCPL7?

Może zacznijmy od tego, że nie uważam, że rola ACCPL7 wymaga jakieś reformy. Jedyne co miałem na myśli,to to ,że rola ACCPL7 wymaga rozjaśnienia i dokładniejszego sprecyzowania - wielu pilotów nigdy nie słyszało o istnieniu tej pozycji a inni nie do końca rozumieją za co ta osoba jest odpowiedzialna.

A co do czasu mam go dużo motywacji jak na razie również więc o tym bym się nie martwił :)
adamurlop
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Adam Paleczny
Vatsim PID: 1336821

Postprzez Pogodny RzEmYk » Wt 13 mar 2018, 22:17

adamurlop napisał(a):
Pogodny RzEmYk napisał(a): W takim razie jaka jest według Ciebie rola ACCPL7?
Jedyne co miałem na myśli,to to ,że rola ACCPL7 wymaga rozjaśnienia i dokładniejszego sprecyzowania - wielu pilotów nigdy nie słyszało o istnieniu tej pozycji a inni nie do końca rozumieją za co ta osoba jest odpowiedzialna.

Powtórzę się, jaka jest według Ciebie rola ACCPL7?
Odpowiedz tak, jak byś miał to wytłumaczyć pilotowi, który nigdy nie słyszał o istnieniu tej pozycji i/lub nie do końca rozumie za co jest odpowiedzialny ACCPL7.
Ziew...
Blaszak: MSI Z87-G43, 4670K, 4x4GB dual, GTX970, W7 64b, P3D v4.2
Pogodny RzEmYk
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Krzysztof
Vatsim PID: 895621

Postprzez Wojtek_84 » Śr 14 mar 2018, 0:24

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Przekonała mnie...
Wojtek_84
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Imię i Nazwisko: Wojciech Przybylski
Vatsim PID: 1151906

Postprzez anolis » Śr 14 mar 2018, 0:39

Michał Kot napisał(a):(...)
Przypominam, że zgłaszany kandydat powinien wiedzieć o zgłoszeniu i wyrazić zgodę na kandydowanie.
(...)

Mam pytanie, najzupełniej poważne.
Rozumiem, że kandydat ma być zgłoszony przez kogoś, a nie zgłaszać się sam. Użyta jest strona bierna.
Jeśli tak jest, bo tak rozumiem z cytowanego zapisu, to kandydatów nadal nie ma, bo zgłosili się sami, a nie zostali zgłoszeni. Oni dopiero mogą być zgłoszeni.
Zgadza się?
anolis
Steward
Steward

Vatsim PID: 1350343

Postprzez Pogodny RzEmYk » Śr 14 mar 2018, 0:46

Konstytucja - paragraf 4 napisał(a):7. Przedstawiciela polskich pilotów VATSIM do Zarządu Polish VACC nominują sami piloci w sposób ustalony między soba. Kandydatura ta nie wymaga zatwierdzenia przez członków Polish VACC.

Jeżeli ktoś sam się zgłosi, to będzie wiedział o zgłoszeniu i wyrazi na to zgodę.
Ziew...
Blaszak: MSI Z87-G43, 4670K, 4x4GB dual, GTX970, W7 64b, P3D v4.2
Pogodny RzEmYk
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Krzysztof
Vatsim PID: 895621

Postprzez anolis » Śr 14 mar 2018, 0:57

Zgadzam się, ale z tego co zacytowałeś wcale nie wynika, że zgłosić się można samemu. Wynika tylko tyle, że nie robi się preselekcji kandydatów.
Może są jakieś struktury, gdzie można się zgłaszać do wyborów samemu. Ale jeśli tak, to trzeba mieć ileś głosów poparcia. A najczęściej trzeba być zgłoszonym przez kogoś.
Jeśli jednak przyjmiemy optykę, że może się zgłosić każdy, kto ma tylko Vatsim ID, bo na to wygląda, to w głosowaniu powinna być opcja: głosuję przeciwko wszystkim kandydatom. I jeśli ta opcja zbierze najwięcej głosów, to takim kandydatom dziękujemy i robimy ponowne wybory.
anolis
Steward
Steward

Postprzez Wojtek_84 » Śr 14 mar 2018, 2:11

anolis - nie dziel włosa na czworo. Kandydatów zgłosił Michał. Masz kogoś, kto ich zgłasza. Obaj wiedzą o kandydaturze i się na nią zgadzają. Lepiej skoncentrować się na samych kandydaturach, bo tu faktycznie jakoś nie czuję się przekonany do głosowania...
Wojtek_84
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Postprzez Michał Kot » Śr 14 mar 2018, 11:44

Dostałem wiadomość z takimi zgłoszeniami. Wystawiłem te kandydatury, bo takie otrzymałem. Logicznym jest przecież, że zgłoszenie samego siebie też jest zgłoszeniem. Nie ma nigdzie zakazu zgłaszania samego siebie, a to też jest zgłoszenie.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Michał Kot
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Michał Kot
Vatsim PID: 1187240

Postprzez radzio2 » Śr 14 mar 2018, 15:01

...aczkolwiek ja osobiście popieram postulat kolegi pod nickiem "anolis". Powinna znaleźć się opcja - "żaden z powyższych" lub też "przeciw wszystkim kandydatom".
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
radzio2
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Radek Fijałkowski
Vatsim PID: 1304822

Postprzez arwic » Śr 14 mar 2018, 15:22

"Żaden z powyższych", jak najbardziej. I na dobrą sprawę ciężko mi sobie wyobrazić wybory, bez takiej opcji w głosowaniu.
arwic
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Arkadiusz Wicher
Vatsim PID: 1153184

Postprzez pilotMati » Śr 14 mar 2018, 20:44

suszykuba napisał(a):Poniższy post ma na celu tylko i wyłącznie przedstawienie mojej opinii na dany temat
Myślę, że Mateusz Łapiński, który kandyduje na stanowisko Przedstawiciela Pilotów PL-VACC nie jest dobrze znany w naszym środowisku. Być może nie, ale jestem przekonany, że jest kilka osób, które go bardzo dobrze kojarzą, pamiętają. Jak to mówią, PID nie oznacza, że ktoś się nie nadaje. Ale nie zawsze. Nasz kandydat swoją przygodę z Vatsimem oraz z symulacją rozpoczął w 2017 roku. Z numerem PID 13999**. W ciągu tego czasu wylatał około 300h i napewno bardzo dobrze zapadł w pamięć nie jednemu kontrolerowi PLVACC i nie tylko naszej dywizji. Jestem święcie przekonany, że stanowisko przedstawiciela pilotów powinien obejmować ktoś ze znacznie większym stażem na Vatsim, i nie mam na myśli tych "wylatanych godzin" a czas od kiedy ma się jakikolwiek kontakt z siecią, zainteresowanie co się dzieje w VACCu, udzielanie się na forum, czego tutaj niestety nie było. Czyli nie pół roku latania. Latania? Szczerze powiedziawszy to nie wiem, czy takie latanie jak prezentował Mateusz można nazwać lataniem. Brak jakiejkolwiek znajomości procedur, frazeologii, brak żadnych umiejętności pilotażu, kłótnie na czacie prywatnym, wręcz nękanie wiadomościami "co tam?" kontrolera obsługującego duży ruch na lotnisku w Warszawie, czy w Krakowie (nie, nie była to jedna wiadomość), nie wykonywanie instrukcji kontrolera, wielokrotne logowanie się na aktywnym pasie. Większość takich przypadków kończyła się interwencją Supervisora.
Miałem okazję kilka razy uczestniczyć w konwersacji grupowej na Skypie, w której uczestniczył Mateusz. Mimo przedstawianych materiałów, linków, wielu tłumaczeń nie był on w stanie zrozumieć podstawowych pojęć związanych z wirtualnym lataniem. Warto wspomnieć, że szkolenie na kontrolera PL-VACC w przypadku p. Łapińskiego zostało zawieszone, jeden z mentorów kompletnie się poddał. Tak samo zakończyło się jego szkolenie w szkole V.A Cassubian. Żeby nie być gołosłownym, zainteresowanym jestem w stanie przesłać logi z sesji kontrolerskich z ES'a.
Inną ciekawostką są logowania zainteresowanego do sieci Vatsim na pozycje obserwatora, a także pilota. A raczej znaki wywoławcze, których używał tj. VATSUP1, VATSUP, VSUP. Osoba nie znająca CoC i CoR Vatsim w żadnym wypadku nie powinna obejmować takiego stanowiska.
Napewno nikt nie jest idealny, ale po ujrzeniu wiadomości, że akurat p. Łapiński startuje w wyborach bardzo mnie to uderzyło. Wyżej przestawiam swoją opinię na temat kandydatury w/w.
I od razu odpowiadam na pytanie, które na 100% się pojawi. Dlaczego sam nie startuję? W kwietniu rozpoczynam szkolenie szybowcowe, które będę kontynuował do zakończenia sezonu, każdą wolną chwilę będę przeznaczał na pobyt w aeroklubie i nie będę miał czasu na dodatkową aktywność na takim stanowisku.

K.S

Może zacznijmy od Takiej rzeczy - mianowicie, to co mówisz jest w jakiś 30-stu procentach prawdą, owszem kiedyś robiłem to co napisałeś nie wykonywałem zadań, logowałem się na pasie (może z raz się zdarzyło) owszem było tak, Tylko to było kiedyś, znam wiele osób które zaczynały tak, a są teraz bardzo doświadczeni na VATSIM, co do zachowania na Facebooku - nie toleruję kilku osób takich zawziętych pewnych Siebie dzieci (mówię tu o wiadomo kim) który swoim zachowaniem chce pokazać, że umie więcej od kogoś i ma coś więcej do powiedzenia.
Kontynuując padło pytanie o wiek, niektórzy wiedzą niektórzy nie,
- mam obecnie 14 lat, nie jest to największy wiek, ale myślę, że byłbym skłonny sprostać wezwaniu.
- do kandydowania w sumie, skłoniło mnie to iż jestem osobą która potrafi poświęcić dużo czasu dla zadań wykonywanych przeze mnie, mam wiele wolnego czasu który poświęciłbym na to stanowisko.
- Latanie zacząłem (nie w VATSIM) około 2 lata temu, jak dobrze pamiętam rok temu zacząłem latać i mam wylatane około 400 godzin (? nie jestem pewien) i około 100 w programie EuroScope na kontroli/szkoleniu.
Sumą sumarum nie mam najmniejszej chęci do walki z Adamem który poświęcił mi wiele czasu, wiele nerwów na kontroli i w sumie dzięki niemu w ogóle miałem chęć do robienia czegoś, i wkładałem w to bardzo duże zaangażowanie, nie mam chęci do rywalizowania z nim więc skoro i tak większość uważa mnie tak jak uważa, niech to on zostanie wybrany - ja jedynie mu mogę pomóc, o ile w ogóle będzie chciał, a ja będę godnie potrafił to zrobić.

Pozdrawiam!
pilotMati
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Mateusz Lapinski
Vatsim PID: 1399905

Postprzez suszykuba » Śr 14 mar 2018, 20:56

co do zachowania na Facebooku - nie toleruję kilku osób takich zawziętych pewnych Siebie dzieci

Co nie tłumaczy Twoich hamskich, wulgarnych odzywek. A pisząc różne rzeczy pokazujesz, że jesteś jeszcze gorszy od nich.
suszykuba
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Jakub suszyński
Vatsim PID: 1256763

Postprzez silenthunter183 » Śr 14 mar 2018, 21:21

pilotMati napisał(a):Może zacznijmy od Takiej rzeczy - mianowicie, to co mówisz jest w jakiś 30-stu procentach prawdą, owszem kiedyś robiłem to co napisałeś nie wykonywałem zadań, logowałem się na pasie (może z raz się zdarzyło) owszem było tak, Tylko to było kiedyś, znam wiele osób które zaczynały tak, a są teraz bardzo doświadczeni na VATSIM,

Wymień mi parę takich osób, jestem ciekaw jakie to osoby.
pilotMati napisał(a):co do zachowania na Facebooku - nie toleruję kilku osób takich zawziętych pewnych Siebie dzieci (mówię tu o wiadomo kim) który swoim zachowaniem chce pokazać, że umie więcej od kogoś i ma coś więcej do powiedzenia.

Hipokryzja, powinieneś uszanować że są osoby bardziej doświadczone i wiedzące więcej od Ciebie. Zamiast wyciągnąć naukę i spróbować się czegoś nauczyć od kogoś innego, traktujesz to jak atak na Ciebie i w dobitny chamski i arogancki sposób to ukazujesz.
pilotMati napisał(a):- do kandydowania w sumie, skłoniło mnie to iż jestem osobą która potrafi poświęcić dużo czasu dla zadań wykonywanych przeze mnie, mam wiele wolnego czasu który poświęciłbym na to stanowisko.

Oprócz czasu potrzebny jest jakiś plan działania. Co chciałbyś takiego zmienić, w jaki sposób zaangażowałbyś się w pracę na takim stanowisku?
pilotMati napisał(a):Sumą sumarum nie mam najmniejszej chęci do walki z Adamem który poświęcił mi wiele czasu, wiele nerwów na kontroli i w sumie dzięki niemu w ogóle miałem chęć do robienia czegoś, i wkładałem w to bardzo duże zaangażowanie, nie mam chęci do rywalizowania z nim więc skoro i tak większość uważa mnie tak jak uważa, niech to on zostanie wybrany - ja jedynie mu mogę pomóc, o ile w ogóle będzie chciał, a ja będę godnie potrafił to zrobić.

A w jaki sposób miała by polegać twoja pomoc jemu?
Znany jako SPE064 i SP-LST
silenthunter183
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Jędrzej Hryhorowicz
Vatsim PID: 1298110

Postprzez Behemot » Śr 14 mar 2018, 22:48

A ktos kiedys umial zdefiniować role pl7?
Behemot
Kontroler PLVACC [inactive]

Imię i Nazwisko: Behemot
Vatsim PID: 0

Postprzez SPMRK » Cz 15 mar 2018, 0:18

Offtop
Czy wreszcie znajdzie się ktoś odważny wśród członków aktywnych PL-VACC i zgłosi propozycje likwidacji tego stanowiska (ACCPL7)? W obecnej formie jest powodem corocznej g..burzy. Niczym więcej. Nie chcę uchybiać poprzednim przedstawicielom pilotów, ale pewnie większość pilotów nawet nie wie, że takie stanowisko istnieje. Świadczy o tym choćby liczba głosów oddawana w ostatnich latach. Zasady wyboru to już zupełna parodia. Zgłosić się może każdy kto posiada PID. Choćby zarejestrował się dzień przed zgłaszaniem kandydatur. WTF? Paragraf 4 ust. 7 Konstytucji PL-VACC mówi "Przedstawiciela polskich pilotów VATSIM do Zarządu Polish VACC nominują sami piloci w sposób ustalony między sobą. Kandydatura ta nie wymaga zatwierdzenia przez członków Polish VACC." Kiedy odbyły się jakieś ustalenia pilotów na temat sposobu nominacji ACCPL7? Pusty zapis. Rola ACCPL7 - nie wiadomo, Konstytucja milczy na ten temat. Uprawnienia - prawo weta od decyzji które mają istotny wpływ na pilotów. Jakie to decyzje może podjąć Zarząd które będą miały istotny wpływ na mnie jako pilota? Sam sobie odpowiem - żadne. Zalogować się do sieci i wykonywać loty Zarząd mi nie zabroni. Ktoś kiedyś skorzystał z tego prawa? Funkcja wydmuszka. Z całą pewnością w obecnej postaci. Więc dla mnie jako pilota nie ma żadnego znaczenia kto zostanie ACCPL7. Rozumiem, że może mieć dla Zarządu, ale on nie ma wpływu na to kto nim zostanie. W poprzednich latach brałem udział w głosowaniu na ACCPL7. W tym roku nie mam zamiaru. W przyszłym zgłoszę mojego syna który nie ma pojęcia co to VATSIM. Bo dlaczego nie :lol: Na koniec okolicznościowa piosenka :D

Pozdrawiam.
M.
CSB112
SPMRK
Steward
Steward

Imię i Nazwisko: Marek
Vatsim PID: 1173132

Postprzez Misiek955 » Cz 15 mar 2018, 0:59

pilotMati napisał(a):Może zacznijmy od Takiej rzeczy - mianowicie, to co mówisz jest w jakiś 30-stu procentach prawdą, owszem kiedyś robiłem to co napisałeś nie wykonywałem zadań, logowałem się na pasie (może z raz się zdarzyło) owszem było tak, Tylko to było kiedyś, znam wiele osób które zaczynały tak, a są teraz bardzo doświadczeni na VATSIM, co do zachowania na Facebooku - nie toleruję kilku osób takich zawziętych pewnych Siebie dzieci (mówię tu o wiadomo kim) który swoim zachowaniem chce pokazać, że umie więcej od kogoś i ma coś więcej do powiedzenia.
Kontynuując padło pytanie o wiek, niektórzy wiedzą niektórzy nie,
- mam obecnie 14 lat, nie jest to największy wiek, ale myślę, że byłbym skłonny sprostać wezwaniu.
- do kandydowania w sumie, skłoniło mnie to iż jestem osobą która potrafi poświęcić dużo czasu dla zadań wykonywanych przeze mnie, mam wiele wolnego czasu który poświęciłbym na to stanowisko.
- Latanie zacząłem (nie w VATSIM) około 2 lata temu, jak dobrze pamiętam rok temu zacząłem latać i mam wylatane około 400 godzin (? nie jestem pewien) i około 100 w programie EuroScope na kontroli/szkoleniu.
Sumą sumarum nie mam najmniejszej chęci do walki z Adamem który poświęcił mi wiele czasu, wiele nerwów na kontroli i w sumie dzięki niemu w ogóle miałem chęć do robienia czegoś, i wkładałem w to bardzo duże zaangażowanie, nie mam chęci do rywalizowania z nim więc skoro i tak większość uważa mnie tak jak uważa, niech to on zostanie wybrany - ja jedynie mu mogę pomóc, o ile w ogóle będzie chciał, a ja będę godnie potrafił to zrobić.

Pozdrawiam!

To niezły Mateusz RUS_SUP; podszywanie się pod wolontariuszy i trzy miesiące później zgłoszenie się na kandydata na przedstawiciela pilotów jest bezczelne; VATSIM to nie plac zabaw na którym zgarnia się zabawki i lepi babki z piasku. 8O

Co do Adama, przydałoby się więcej informacji od Ciebie, coś szczegółowego, ale nie z góry oklepane mięsko wyborcze, tylko solidne spojrzenie i przedstawienie swojej osoby, planu i wartości za którymi chce się podążać.

Ja bym tam był za przedłużeniem kadencji Rzemyka, odpowiednia osoba, skoro nikt więcej nie chce się zgłosić.

Pozdr.
Pozdrawiam,
Michal Fira (1117392)
VATSIM Network Supervisor
VATSIM Membership Manager
Misiek955
Steward
Steward

Imię i Nazwisko: Michal Fira
Vatsim PID: 1117392

Postprzez NikeR » Cz 15 mar 2018, 9:19

SPMRK napisał(a):Offtop
Czy wreszcie znajdzie się ktoś odważny wśród członków aktywnych PL-VACC i zgłosi propozycje likwidacji tego stanowiska (ACCPL7)?

Myślę, że likwidacja nie ma większego sensu, skoro są chętni do tego, by tą pozycję obsadzić. PL7 jest potrzebna dla Zarządu w jednej, a nawet więcej kwestiach. Przede wszystkim - obsługa feedbacku. W tym zadaniu świetnie sprawdzi się Siódemka odciążając PL4. To, co jest jeszcze kwestią wartą zachodu jest aktualizacja Checklisty, czy chociażby, jeżeli będzie mieć czas, we współpracy z PL4 i PL10 przygotować PDF dla wszystkich lotnisk (lub inne pomniejsze czynności związane z aktualizacją np. informacji dotyczących portów).

Uważam, że ACCPL7 jest mimo wszystko funkcją potrzebną, choć nie każdy niestety to dostrzega.
NikeR
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Nikodem Rudziński
Vatsim PID: 1258169

Postprzez Wojtek_84 » Cz 15 mar 2018, 10:02

Nie każdy to dostrzega, bo podałeś przede wszystkim czynności hipotetyczne i nie mające związku ze stanowiskiem.

Checklistę dla pilotów zrobili zaangażowani ludzie, a nie stanowiska. I dalej mogą ją robić tylko... nie ma zaangażowania. Bycie lub nie bycie siódemką absolutnie nic tu nie zmienia. To samo dotyczy opisów lotnisk. Jak ktoś chce je zrobić - zrobi. Pojawiły się już podobne inicjatywy.

Póki co jednak jeden z kandydatów się wycofał, a drugi nie odpowiada na pytania i tę dyskusję olewa. Bo w sumie czemu nie? Przecież jest jedynym kandydatem... Czemu mam wierzyć, że będąc siódemką choćby skinie palcem?
Wojtek_84
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Postprzez anolis » Cz 15 mar 2018, 10:18

1. Nie wiem czy ktoś zauważył, ale "Przedstawiciela polskich pilotów VATSIM do Zarządu Polish VACC nominują sami piloci w sposób ustalony między sobą." Nigdzie nie jest napisane, że wybierają. To zupełnie inne pojęcia.
Skoro jednak mają wybierać, bo tak się utrwaliło, to:
- o każdym zgłoszeniu wypadałoby ogłosić od razu, a nie zbiorczo po upływie czasu na zgłoszenia (żeby potem nie było sytuacji, że nie wiadomo kto kandyduje, aż może się okazać że jedynymi kandydatami są dwaj chłopcy w wieku np. 14 i 15 lat, którzy zgłosili się sami. Wtedy już za późno na refleksję, że Rzemyk byłby dobry, tylko co z tego skoro nie kandyduje),
(@Wojtek - Michał nie zgłosił kandydatów, tylko ogłosił jakie są kandydatury)
- jeśli jednak powyższe z jakiegoś powodu byłoby "nielogiczne", to do formularza obecnego głosowania należy dodać opcję że "jestem przeciw wszystkim kandydatom", z oczywistych powodów.
2. Nie wiem, czy PL7 jest do czegoś potrzebny, ale jestem ciekaw zdania Nikodema, czy chciałby (będąc w zarządzie) współpracować z 14-letnim chłopcem, który miałby aktualizować checklistę, obsługiwać feedback i coś tam jeszcze przygotowywać. Rozumiem, że w obecnym zarządzie są ludzie młodzi i bardzo młodzi, ale nie wiem, czy jest tam miejsce dla dzieci, które "reprezentując pilotów" mogą mieć za miesiąc fazę na inne zainteresowania, albo zwyczajnie dostać wychowawczy szlaban na kompa z powodu osiągnięć w szkole czy innych zasług. Chcecie się, panowie, męczyć - wasza sprawa. Tylko żeby potem nie było wyborów "siódemki" co cztery miesiące, bo to jest zwyczajnie bez sensu.
3. Jeśli A. Paleczny jest potrzebny i pomocny - to bardzo dobrze, ale pomagać zarządowi może jako on sam, a nie jako przedstawiciel pilotów, zwłaszcza że nie bardzo potrafi określić, po co jest ta funkcja.
4. Jak minie tydzień na "dyskusję kandydatów" i dojdzie do głosowania, proponuję do ankiety dodać opcję "jestem przeciw obu kandydatom", a potem - jeśli opcja ta zwycięży - ogłosić ponownie tydzień na zgłaszanie (się) kandydatów, z tym że z informowaniem na bieżąco, kto się zgłosił.
I po wyborach będzie akurat niecały rok na spokojną dyskusję, w jaki sposób nominować PL7. Nie wiem, czy ta funkcja jest potrzebna, ale jeśli zarządowi tak - to niechby tak zostało.
anolis
Steward
Steward

Postprzez Wojtek_84 » Cz 15 mar 2018, 10:30

Jestem bardzo przeciwny krytyce ludzi za wiek. 14 lat to oczywiście mało, ale chyba większość nas pamięta, że to dorosły facet któregoś pięknego dnia obraził się na vatsim, zrezygnował z bycia siódemką i poprosił o skasowanie jego postów z forum. A jakie były obietnice jak kandydował... Wiek nie wyznacza nic.

Abstrahuję tu od pokazanych zachowań, które tego kandydata moim zdaniem dyskwalifikują.

Odnośnie pomysłów jak nominować pl7... Nie robić tego. Każdy pilot może się zarejestrować na forum. Każdy musi mieć maila, z którego może napisać do zarządu i bez forum. Zabawa w formalizację tego stanowiska jest absurdalna. A jeśli zarząd potrzebuje pilotów w dziale kontrolerskim to jako pilot uważam, że powinien raczej zaprosić szefów liczących się VA, a nie kogoś kto ma forum zebrał 20 czy 40 głosów, czyli jakoś procent lub promil poparcia pilotów i nie wiadomo czy umie powtórzyć ten wątpliwy sukces. W zarządzie jest lub był już Piotr jako tajemniczy konsultant. Jeśli jest miejsce dla osoby, która od lat nie lata i nie kontroluje to nie rozumiem czemu nie ma miejsc dla tych pilotów, którzy skupiają wokół siebie ludzi ze swoich VA.

To samo dotyczy materiałów edukacyjnych - jeśli ktoś uważa, że lepiej się współpracuje z osobami, które mają dostęp do forum kontrolerskiego lub że nagroda zachęca do działania (z tym akurat się zgadzam) to w najróżniejszych formach można nagrodzić ludzi, którzy zrobią te pdfy dla lotnisk. PL7 jako zachętą do przyszłych działań to sytuacja czysto z Misia.
https://youtu.be/D-eQZL5taFg
Wojtek_84
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polski VATSIM