Mój pierwszy raz on-line.

Na tym forum pomagamy wszystkim chętnym w stawianiu pierwszych kroków na VATSIM. Ale UWAGA - pilotażu i nawigacji uczy Szkoła Pilotów poniżej.

Moderatorzy: Aaben, mbx, Arteq

Re: Mój pierwszy raz on-line.

Postprzez Saitaver » N 25 mar 2018, 21:28

Serwus wszystkim!
Po wielu godzinach nauki, nasłuchiwaniu sieci jako obserwator (od dawna latam offline), dzisiaj miał być mój wielki dzień z pierwszym lotem w VATSIM. Od tygodnia ćwiczę kręgi, żeby nie zrobić sobie wstydu. Wstyd był, ale nie w tej kwestii. Miałem wykonać jeden krąg nadlotniskowy w EPGD i dobranoc, ale tak się zestresowałem na pierwszą rozmowę, że źle powiedziałem readback, w ogóle strasznie się zamotałem, język mi się zaplątał i w popłochu rozłączyłem się z sieci :oops: Mam nadzieję, że kontroler mi wybaczy i nie będzie się śmiał za długo :p :cry: Piszę ten post, bo może dzięki temu zejdzie ze mnie stres i odważę na kolejną próbę.
Saitaver
obserwator
obserwator

Vatsim PID: 1420791

Postprzez AreoBird » N 25 mar 2018, 22:59

Saitaver napisał(a):Serwus wszystkim!
Po wielu godzinach nauki, nasłuchiwaniu sieci jako obserwator (od dawna latam offline), dzisiaj miał być mój wielki dzień z pierwszym lotem w VATSIM. Od tygodnia ćwiczę kręgi, żeby nie zrobić sobie wstydu. Wstyd był, ale nie w tej kwestii. Miałem wykonać jeden krąg nadlotniskowy w EPGD i dobranoc, ale tak się zestresowałem na pierwszą rozmowę, że źle powiedziałem readback, w ogóle strasznie się zamotałem, język mi się zaplątał i w popłochu rozłączyłem się z sieci :oops: Mam nadzieję, że kontroler mi wybaczy i nie będzie się śmiał za długo :p :cry: Piszę ten post, bo może dzięki temu zejdzie ze mnie stres i odważę na kolejną próbę.

Spokojnie, tu nikt nie gryzie. To ma być przyjemność przede wszystkim dla Ciebie, więc nie ma co sie stresować tylko trzeba podejmować próby. Zacznij on kontroli radia i potem po kolei wszystkie kroki związane z komunikacją. Dla ułatwienia zapisuj sobie informacje od kontrolera, zawsze będziesz mógł je skorygować. Kontrolerom też czasem język sie plącze i sie poprawiają :wink:. Jeśli masz problem z odebraniem jakieś informacji, możesz zapytać kontrolera w wiadomości prywatnej, albo poprosić o powtórzenie na częstotliwości. Powodzenia
SPENS lub SPE055 callsign którego nie warto się bać. On zawsze Wam pomoże !!!

Obrazek
AreoBird
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Piotr Wojtowicz
Vatsim PID: 1266759

Postprzez Saitaver » Wt 27 mar 2018, 8:32

Dzięki :) Było tym gorzej, że łączyłem się z CTR, teraz poczekam na kogoś w TWR :lol:
Saitaver
obserwator
obserwator

Vatsim PID: 1420791

Poprzednia strona

Powrót do Forum nowych użytkowników