Temat powitalny, tu możesz się przywitać.

Na tym forum pomagamy wszystkim chętnym w stawianiu pierwszych kroków na VATSIM. Ale UWAGA - pilotażu i nawigacji uczy Szkoła Pilotów poniżej.

Moderatorzy: Aaben, Arteq, mbx

Re: Temat powitalny, tu możesz się przywitać.

Postprzez Pogodny RzEmYk » Pn 28 mar 2016, 21:38

gmoll napisał(a):Moje zainteresowanie lotnictwem wzięło się chyba z czasów wojska gdzie byłem operatorem stacji radiolokacyjnej prowadząc na radarze głównie jak nazywaliśmy to wtedy "trasiaki"

Cześć. VATSIM to nie tylko piloci, to także kontrolerzy. :)
http://pl-vacc.org/pol3/atc_school/
Ziew...
Blaszak: MSI Z87-G43, 4670K, 4x4GB dual, GTX970, W7 64b, P3D v4.2
Pogodny RzEmYk
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Krzysztof
Vatsim PID: 895621

Postprzez losfiecony » Cz 14 kwi 2016, 11:13

Witam wszystkich.
Na imię mam Piotrek gdzie nigdzie znany jako łosiu. Do chwili obecnej zdobyłem trochę doświadczenia w lotnictwie grawitacyjno-tekstylnym, aktualnie w trakcie szkolenia samolotowego, docelowo ATPL(A).
Kiedyś robiłem podejścia do ATC ale nie pykło... Walczę żeby pożenić VATSIM z FSX:SE i podejrzewam, że na tym forum znajdę rozwiązanie moich problemów :)

Do usłyszenia!
losfiecony
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Piotr Prus
Vatsim PID: 1352748

Postprzez silenthunter183 » Cz 14 kwi 2016, 15:26

Witamy i zapraszamy do latania :)
Znany jako SPE064 i SP-LST
silenthunter183
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Jędrzej Hryhorowicz
Vatsim PID: 1298110

Postprzez Bjúgnakrækir » Śr 04 sty 2017, 18:55

Cześć wszystkim. Po "długim czasie" namysłu przymierzam się do poważniejszej "zabawy" z polskim VATSIM. Póki co jednak tylko czytam, czytam i jeszcze raz czytam, więc za sterami na razie mnie nie ujrzycie w ogóle. Z lotnictwem związany całkowicie amatorsko, bez zawodowych powiązań - no chyba, że mowa o skrobaniu nieskomplikowanych materiałów o ruchu pasażerskim na terenie Islandii :wink:. Przygoda z FSX'em rozpoczęła się zaś 3 lata temu. Wielbiciel mniejszych maszyn typu Cessna, Beechcraft. Z tych nieco większych serce podbił jedynie Bombardier Dash-8 Q200 i Q400.

Pozdrawiam :)
Bjúgnakrækir
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Piotr Giedyk
Vatsim PID: 1377207

Postprzez adixix » Pt 06 sty 2017, 13:28

Witam na wirtualnym niebie VATSIM. Pamiętaj że nie ma polskiego VATSIM, jest pl-vacc i jest VATSIM :D

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Obrazek
adixix
Steward
Steward

Imię i Nazwisko: Adrian Przybyłek
Vatsim PID: 1253208

Postprzez fogel » Cz 12 sty 2017, 19:45

Dzień dobry :)

Ja sobie Was od dłuższego czasu obserwuję, nieśmiało chcąc zdecydować się na pierwszy lot online, ale ciągle mam wrażenie, że umiem za mało i się zbłaźnię :)

Mam nadzieję, że już niedługo :)
fogel
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Michał Fogelman
Vatsim PID: 1346213

Postprzez AreoBird » Cz 12 sty 2017, 20:07

Zapraszamy. Nie gryziemy.
SPENS lub SPE055 callsign którego nie warto się bać. On zawsze Wam pomoże !!!

Obrazek
AreoBird
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Piotr Wojtowicz
Vatsim PID: 1266759

Postprzez silenthunter183 » Cz 12 sty 2017, 21:24

AreoBird napisał(a):Nie gryziemy.

No z tym to bym polemizował :P :P :P

A tak na serio zapraszamy, chętnie pomożemy.
silenthunter183
Kontroler PLVACC

Postprzez adixix » Cz 12 sty 2017, 21:25

silenthunter183 napisał(a):
AreoBird napisał(a):Nie gryziemy.

No z tym to bym polemizował :P :P :P

A tak na serio zapraszamy, chętnie pomożemy.

Połykamy w całości :twisted:
Obrazek
adixix
Steward
Steward

Imię i Nazwisko: Adrian Przybyłek
Vatsim PID: 1253208

Postprzez Krzyszrof » Pn 08 maja 2017, 8:42

Witam serdecznie wszystkich. Mam na imię Krzysztof i jak każdy tu zawsze chciałem latać, ale życie chadza swoimi drogami nie zawsze tak jak my chcemy. Jakiś czas temu kupiłem FSX-a i przygodę zacząłem ponownie. Kilka razy logowałem się do sieci ale nikogo nie zastałem już myślałem że nikt nie gra (pewnie złe określenie bo nie oto tu chodzi) , aż tu wczoraj eureka pełna kontrola spory ruch i to czego brakuje w samotnych lotach offline. Przesiedziałem 2 godziny na lotnisku w Balicach przysłuchując się temu co się dzieje. Nie śmiałem się odezwać o locie nie wspomnę choć niektórzy podeszli do lotu beztrosko bez map, znajomości lotniska itp. I nie żebym robił z siebie speca bo jestem zielony jak trawa na wiosnę, ale słyszałem jakie to robi zamieszanie. Pewnie jeszcze kilka godzin spędzę na lotnisku swoją C172 zanim ruszę w przestworza, zanotuje pytania bo po wczorajszym dniu mam już kilka, ale to temat na inną okazję. Dziękuję za wczoraj i czekam na kolejne sesje.
Krzyszrof
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Krzysztof Ciężarek
Vatsim PID: 1390382

Postprzez silenthunter183 » Pn 08 maja 2017, 9:59

Witamy Ciebie Krzysztofie w na forum naszej dywizji :)
Krzyszrof napisał(a): Kilka razy logowałem się do sieci ale nikogo nie zastałem już myślałem że nikt nie gra (pewnie złe określenie bo nie oto tu chodzi) aż tu wczoraj eureka pełna kontrola spory ruch i to czego brakuje w samotnych lotach offline.

Wczoraj były tego 2 powody. Po pierwsze - mieliśmy zlot w EPKK i EPKT oraz drugi - Adam Paleczny zdawał egzamin na swój pierwszy rating kontrolerski na EPWA. Ponadto było parę zwykłych rezerwacji.
Przesiedziałem 2 godziny na lotnisku w Balicach przysłuchując się temu co się dzieje. Nie śmiałem się odezwać o locie nie wspomnę choć niektórzy podeszli do lotu beztrosko bez map, znajomości lotniska itp. I nie żebym robił z siebie speca bo jestem zielony jak trawa na wiosnę, ale słyszałem jakie to robi zamieszanie.

Bardzo dobrze że to rozumiesz. Nic nie przeszkadza i nie denerwuje kontrolera oraz innych pilotów bardziej niż "banda" nieogarniętych pilotów. Jednakże jeżeli porządnie się przygotujesz czytając checklisty dla nowego pilota i stronę dla początkujących na stronie pl vacc, naprawdę nie ma problemu by polecieć parę kręgów. Oczywiście jeżeli nie czujesz się na siłach, wybierz spokojniejszy dzień, kiedy kontroler wieżowy będzie miał więcej czasu na Ciebie. A ruch w Krakowie był wczoraj całkiem spory.
Pewnie jeszcze kilka godzin spędzę na lotnisku swoją C172 zanim ruszę w przestworza, zanotuje pytania bo po wczorajszym dniu mam już kilka, ale to temat na inną okazję.

Jeżeli chcesz polatać w spokojniejszy dzień z kontrolerem, upewnij się że danego dnia nie ma zlotu (nie ma baneru na stronie głównej, lub w kalendarzu na Vroute) oraz sprawdź rezerwację ATC na stronie Informacje->Rezerwacja ATC lub na stronie głównej (na dany dzień). Rezerwacje na niebiesko to treningi kontrolerów, tym lepiej jeżeli wtedy latasz bo pomagasz przyszłym kontrolerom w ich praktyce. A jeżeli masz pytania to pytaj się na forum śmiało, po to one jest :)
Pozdrawiam.
silenthunter183
Kontroler PLVACC

Postprzez Kris_SC » Pn 08 maja 2017, 19:12

Witam serdecznie mam na imię Krzychu, od bardzo dawna już nie latałem a latałem tylko offline na FS2004 i FSX masa wylatanych godzin no ale tylko offline teraz chciałem spróbować czegoś innego bardzo ciekawi mnie kontrola lotów od kilku dni siedzę jako obserwator i słucham kontroli chciałbym spróbować swoich sił w kontroli mam nadzieję że będzie ok.

Pozdrawiam Krzychu
Kris_SC
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Krzysztof Karwicki
Vatsim PID: 1391546

Postprzez NikeR » Śr 07 cze 2017, 8:10

Serwus Krzysiek!
Witamy w społeczności PL-VACC ;)
Trzymam kciuki za spełnienie postawionych sobie celów ;)

Z jakimkolwiek problemem zgłoś się na forum - inni okażą Tobie wsparcie i pomoc ;)
NikeR
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Nikodem Rudziński
Vatsim PID: 1258169

Postprzez tomek398 » So 04 lis 2017, 14:05

Witam

To mój drugi post na forum :-) Przygotowuje się do lotów online. Póki co zbieram informacje oraz testuję software.

Pozdrawiam
Tomek
tomek398
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Tomasz Piwonski
Vatsim PID: 1408666

Postprzez a-j-p » Cz 19 lip 2018, 11:25

Cześć,
Uznałem, że to będzie dobre miejsce aby ponownie się przywitać :)
Nie było mnie z Wami jakieś 4 lata :( teraz chcę wrócić do virtualnego latania ale potrzebuję kogoś kot jest na bierząco w wyjaśnieniu kilku tematów jak to wygląda obecnie.

Jeżeli ktoś chciałby mi poświęcić kilkanaście minut to będę wdzięczny na priv wiadomość :)
obserwator

Postprzez basal » Pt 28 wrz 2018, 11:32

Cześć

Chciałbym się przywitać. Mam na imię Bartosz i jestem z Krakowa. Dopiero zaczynam, czytam materiały dot Vatsimu, pomału udoskonalam FSX w granicach rozsądku aby nie zawalić sobie dysku milionami dodatków. Uczulam, że będę zadawać dużo pytań, możliwe, że czasem niewygodnych ;) Proszę o wyrozumiałość.
basal
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Bartosz Sałaciński
Vatsim PID: 1435451

Postprzez AdamS80 » Śr 17 paź 2018, 15:21

Cześć :)

Mam na imię Adam, mam 38 lat i mieszkam w Białymstoku. Dotychczas latałem offline około roku na mniejszych i większych maszynach. Mam już za sobą kilka lotów online VFR jako SPSAF. Dużo jeszcze nauki przede mną. Na chwilę obecną oswajam emocje lotami online ;) Z każdym lotem stres trochę mniejszy i zawsze czegoś nowego się doświadczy :)

Pozdrawiam
Adam
AdamS80
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Adam Safarewicz
Vatsim PID: 1405775

Postprzez basal » Śr 17 paź 2018, 18:47

No cześć, ja też swieży, ale dopiero od miesiąca mam grę :) Ja też miałem stres za pierwszym razem, ale szybko zauważyłem, że emocje jak na grzybach bo ruch mały a w TWR zazwyczaj nikogo nie ma :P
basal
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Bartosz Sałaciński
Vatsim PID: 1435451

Poprzednia strona

Powrót do Forum nowych użytkowników