do starszych forumowiczów

Na tym forum pomagamy wszystkim chętnym w stawianiu pierwszych kroków na VATSIM. Ale UWAGA - pilotażu i nawigacji uczy Szkoła Pilotów poniżej.

Moderatorzy: Aaben, mbx, Arteq

do starszych forumowiczów

Postprzez maciekabiks » Wt 12 lut 2019, 15:12

Witam, chciałbym podzielić się moimi refleksjami na temat tak zwanych " zawodowców". Rejestrując się na tym forum a także wchodząc na Vatsim PL OCZEKIWAŁEM PEŁNEGO ZROZUMIENIA! Niestety nie wskazując po Nicku panów starszych pilotów, a szczególności "jednego" uwazam , że towarzystwo niektóre jest tu bardzo zarozumiałe....! Popełniając błąd myślałem ,że będzie korekta na poziomie, niestety - dostałem _BANA - na 24h - od swojego ziomka! Nigdy nie zdażyło mi sie poza granicami naszego kraju, wszyscy byli tolerancyjni i w jak najbardziej chcieli pomóc! U nas - BAN!!! Nie będę wymieniać nick'a pana "starszego" ale uważam , ze powinniśmy troche zmienić tu reguły co do hamskiego polactwa!
pozdrowienia dla młodych!
maciekabiks
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Maciej Skiba
Vatsim PID: 0

Re: do starszych forumowiczów

Postprzez Krystian Zawadzki » Wt 12 lut 2019, 19:02

Bana na forum, czy na vatsimie?
Jeśli na forum, to przykro mi to Tobie mówić, ale bana za nic się nie dostaje.
Jeśli na Vatsim, to zauważ, że tych banów kontrolerzy dawać nie mogą, więc pretensje nie do kontrolerów, a do supervisorów. No i tutaj również chciałbym podkreślić, że za nic bana nikt by Ci nie dał.
Krystian Zawadzki
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Krystian Zawadzki
Vatsim PID: 1416554

Postprzez silenthunter183 » Wt 12 lut 2019, 20:15

Krystian Zawadzki napisał(a):Bana na forum, czy na vatsimie?
Jeśli na Vatsim, to zauważ, że tych banów kontrolerzy dawać nie mogą, więc pretensje nie do kontrolerów, a do supervisorów. No i tutaj również chciałbym podkreślić, że za nic bana nikt by Ci nie dał.

Przepraszam Krystian, ale jako kontroler i użytkownik PL-VACC od 2014 roku, zdarzyło mi się raz ale to tylko RAZ otrzymać bezsensownego bana na 24h na forum - była to osoba z kontrolerów której możesz nie znać, nie ma jej już z nami, usunęła permanentnie konto na forum ze swoimi postami, wszystkimi (a szkoda bo niektóre miały wartość merytoryczną). Za co? 4 zakazane na tym forum litery, zaczynające się od I i kończące na O :wink: Tak samo przez te litery pewien znany streamer miał scesje, przerwał swoją działalność tutaj oraz latanie w PL-vacc. Kto to był zapytasz? Był to mój egzaminator S2 i chwilowy mentor S3 - myślę że jesteś z nami troszkę za krótko by oceniać takie sytuacje przez pryzmat doświadczeń. Też nie mam jakiegoś super wielkiego doświadczenia ale będąc tutaj 5 lat miałem okazję doświadczyć "buractwa" i "polactwa" jak to kolega określił. Myślę że starsi koledzy którzy są tu trochę dłużej mają możliwość odniesienia sobie niektórych sytuacji.

Pytanie o jaką sytuacje chodzi? Jakie były okoliczności? Co się stało i jaka sytuacja wynikła że otrzymałeś bana?
Znany jako SPE064 i SP-LST
silenthunter183
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Jędrzej Hryhorowicz
Vatsim PID: 1298110

Postprzez MaxBstok » Wt 12 lut 2019, 22:10

silenthunter183 napisał(a):
Krystian Zawadzki napisał(a):Bana na forum, czy na vatsimie?

Przepraszam Krystian, ale jako kontroler i użytkownik PL-VACC od 2014 roku, zdarzyło mi się raz ale to tylko RAZ otrzymać bezsensownego bana na 24h na forum - była to osoba z kontrolerów której możesz nie znać, nie ma jej już z nami, usunęła permanentnie konto na forum ze swoimi postami, wszystkimi (a szkoda bo niektóre miały wartość merytoryczną). Za co? 4 zakazane na tym forum litery, zaczynające się od I i kończące na O :wink: Tak samo przez te litery pewien znany streamer miał scesje, przerwał swoją działalność tutaj oraz latanie w PL-vacc. Kto to był zapytasz? Był to mój egzaminator S2 i chwilowy mentor S3 - myślę że jesteś z nami troszkę za krótko by oceniać takie sytuacje przez pryzmat doświadczeń. Też nie mam jakiegoś super wielkiego doświadczenia ale będąc tutaj 5 lat miałem okazję doświadczyć "buractwa" i "polactwa" jak to kolega określił. Myślę że starsi koledzy którzy są tu trochę dłużej mają możliwość odniesienia sobie niektórych sytuacji.

Pytanie o jaką sytuacje chodzi? Jakie były okoliczności? Co się stało i jaka sytuacja wynikła że otrzymałeś bana?

Na chwilę obecną na forum tylko trzy osoby mają na tyle wysokie uprawnienia, aby dawać bany. Właściciel serwera (ostatnia wizyta paź 2018), ACCPL1 oraz ja.
I nic mi na temat żadnego bana na forum dla tego pana nie wiadomo.

W mojej ocenie należałoby rozpocząć od tego co się w ogóle stało, bo przeczytałem [wielokrotnie] pierwszy post autora i kompletnie nie mam pojęcia.
MaxBstok
Kontroler PLVACC

Postprzez NikeR » Wt 12 lut 2019, 23:28

MaxBstok napisał(a):W mojej ocenie należałoby rozpocząć od tego co się w ogóle stało, bo przeczytałem [wielokrotnie] pierwszy post autora i kompletnie nie mam pojęcia.

Za mało tolerancyjni jesteśmy, niestety
NikeR
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Nikodem Rudziński
Vatsim PID: 1258169

Postprzez Andrzej Sosnowski » Śr 13 lut 2019, 3:46

Wyciąganie pochopnych wniosków niestety często okazuje się krzywdzące. Jeśli już chcemy kogoś/coś oceniać, warto opisać problem bardziej szczegółowiej lub zastanowić się i upewnić, czy aby na pewno jest/było tak jak się Nam wydaje.

AS
Obrazek
Andrzej Sosnowski
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Andrzej Sosnowski
Vatsim PID: 1110880

Postprzez maciekabiks » Wt 26 mar 2019, 9:18

Witam Kolegów. Może niedokładnie opisałem sytuację. Chodzi mi o sieć Vatsim. Źle zrobiłem ponoć plan lotu , kontroler co chwila mówił , że plan lotu niepełny . Więc dałem sobie czas i poszedłem na strony o planach lotu aby się doszkolić trochę.
Trochę mi zeszło na lekturze... gdy zajrzałem ponownie na Vatsim na vPILOTA była informacja - prywatna (nie od kontrolera, tylko kogoś innego)- cyt. :" co ty se myślisz, stoisz i stoisz tu od godziny i nic nie robisz, zostajesz zawieszony w sieci Vatsim" . Nawet nie miałem jak odpowiedzieć ponieważ wylogowali mnie. Nikomu nie wadziłem, stałem na dalekim Parkingu na lotnisku i chciałem po prostu uzupełnić ten nieszczęsny plan lotu. Rozumiem kontrolera , nie miał czasu mi pomóc,
ale ten drugi co miał czas mnie wylogować i dać bana na 24h to mógł mi najpierw pomóc.... tak sobie myślę- nie wiem czy dobrze.... pozdrawiam WAS
maciekabiks
obserwator
obserwator

Postprzez AreoBird » Wt 26 mar 2019, 11:36

maciekabiks napisał(a):Witam Kolegów. Może niedokładnie opisałem sytuację. Chodzi mi o sieć Vatsim. Źle zrobiłem ponoć plan lotu , kontroler co chwila mówił , że plan lotu niepełny . Więc dałem sobie czas i poszedłem na strony o planach lotu aby się doszkolić trochę.
Trochę mi zeszło na lekturze... gdy zajrzałem ponownie na Vatsim na vPILOTA była informacja - prywatna (nie od kontrolera, tylko kogoś innego)- cyt. :" co ty se myślisz, stoisz i stoisz tu od godziny i nic nie robisz, zostajesz zawieszony w sieci Vatsim" . Nawet nie miałem jak odpowiedzieć ponieważ wylogowali mnie. Nikomu nie wadziłem, stałem na dalekim Parkingu na lotnisku i chciałem po prostu uzupełnić ten nieszczęsny plan lotu. Rozumiem kontrolera , nie miał czasu mi pomóc,
ale ten drugi co miał czas mnie wylogować i dać bana na 24h to mógł mi najpierw pomóc.... tak sobie myślę- nie wiem czy dobrze.... pozdrawiam WAS

Tak po polsku napisał do Ciebie?
SPENS lub SPE055 callsign którego nie warto się bać. On zawsze Wam pomoże !!!

Obrazek
AreoBird
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Piotr Wojtowicz
Vatsim PID: 1266759

Postprzez maciekabiks » Wt 26 mar 2019, 12:21

TAK, tak po prostu, dlatego poruszyłem temat tutaj, wiem ze nie powinienem tak długo stać na tym parkingu, ale na prawde nikomu nie wadziłem, nie było to przy rękawach , daleko od nich, a na żywo chciałem skorygować błedy w planie lotu, a nie tylko w teorii. Dlatego ten wpis mnie tak z irytował . "co ty sobie myślisz...." nikomu pod górkę nie robiłem.
maciekabiks
obserwator
obserwator

Postprzez silenthunter183 » Wt 26 mar 2019, 12:23

Dziwna sytuacja. Od kiedy postój na parkingu komukolwiek przeszkadza? Jeżeli było rzeczywiście tak jak mówisz, świadczy to tylko bardzo źle o tym kontrolerze, nie tobie. Co jeszcze dziwniejsze, była to osoba z jakimiś wyższymi uprawnieniami skoro zawiesiła cię na 24h.

Mam nadzieje że sprawa się wyjaśni i zostana wyciągnięte odpowiednie konsekwencje od tej osoby... Bo na kontrolera raczej z taką cierpliwością się nie nadaje.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Znany jako SPE064 i SP-LST
silenthunter183
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Jędrzej Hryhorowicz
Vatsim PID: 1298110

Postprzez Andrzej Sosnowski » Wt 26 mar 2019, 16:38

Kiedy sytuacja miała miejsce/gdzie (lotnisko, data godz.) i jaką pozycję zajmował kontroler, który Cię wylogował oraz ten, który Ci napisał ów "bardzo miły" tekst? Żaden kontroler nie ma prawa Cię upomnieć jeśli stoisz zalogowany na płycie, gdzie nie przeszkadzasz w prowadzeniu i kontroli ruchu. Chociaż byś stał tam 24H - forma grzecznościowa i zarazem porządkowa natomiast wymaga jedynie poinformowania na czacie prywatnym Kontrolera, że np. potrzebujesz tyle i tyle czasu na przygotowanie do lotu lub stoisz tylko jako obserwator i słuchasz np, frazeologii na radyjku. Wylogować Cię zaś i złożyć wniosek o bana może Cię tylko SUPervisor sieci VATSIM, co też w sytuacji kiedy nikomu nie przeszkadzasz i nie złamałeś zapisów CoC nie ma prawa mieć miejsca i zazwyczaj nie ma.

AS
Obrazek
Andrzej Sosnowski
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Andrzej Sosnowski
Vatsim PID: 1110880

Postprzez Pogodny RzEmYk » Wt 26 mar 2019, 18:06

PS. Podaj swój PID.
Ziew...
Blaszak: MSI Z87-G43, 4670K, 4x4GB dual, GTX1080, W7 64b, P3D v4.5
Pogodny RzEmYk
Kontroler PLVACC [inactive]

Imię i Nazwisko: Krzysztof
Vatsim PID: 895621

Postprzez maciekabiks » Śr 27 mar 2019, 0:27

Witam, dziękuję za zainteresowanie mój CID 1409033 (SPMAX) , to raczej kontroler nie był mi się wydaje, tylko tak jak mówicie supevisor, albo ktoś "doniósł" do tego supvis..,, bo tekst był po Polsku do mnie i niezbyt przyjemny.
Niestety daty i godziny niepamiętam bo to juz dawno było, lotnisko - albo Gdańsk albo Warszawa,. Nieprzykładałem do tego wagi, po prostu chcę się nauczyc , wszystkiego i chciałbym, żeby ludzie w sieci byli pomocni. Czasami jednak widze , że i na takim polu wyjątki się zdarzają. Pozdrawiam wszystkich tu obecnych i dziękuję za zainteresowanie. Widzę , że mogę liczyć w razie czego na pomoc. Jeszcze raz dzięki.!
maciekabiks
obserwator
obserwator

Postprzez NikeR » Pn 01 kwi 2019, 18:04

Nie było przypadkiem tak, że nie miałeś zainstalowanej scenerii i w rzeczywistości stałeś w poprzek drogi kołowania całkowicie ją blokując przez długi okres czasu?
NikeR
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Nikodem Rudziński
Vatsim PID: 1258169

Postprzez maciekabiks » Wt 09 kwi 2019, 16:27

Nie , niebyło tak, mam zainstalowane scenerie tak i Gdańska jak i Warszawy od Drzewieckiego.
maciekabiks
obserwator
obserwator

Postprzez genrufin » Wt 09 kwi 2019, 19:50

Tak czy siak cała ta sytuacja conajmniej dziwna , niektórzy stoją po kilka godzin na płytach i nikt ich nie goni, znam przypadki że gość startuje idzie do pracy (lot ma 12-15h) , po 10h wraca do kompa ma wiadomości od kilku radarów o kontakt i jeszcze z tego co wiem nie dość , że nie miał bana to jeszcze nawet nie wylogowali go z sieci , czasem też widać gościa stoi kilka godzin na wawie po czym teleport w okolice KJFK i też raczej nikt go jeszcze nie wyrzucił , także albo Miałeś mega pecha albo nie wiem
APN19S , http://vairpolonia.com
Win8,i7 4790k @4.0 , MSI GTX970 4 Gb , MSI Gaming 5 , SSD 250 Gb , HDD 2Tb , RAM 16 Gb
genrufin
Steward
Steward

Imię i Nazwisko: Rafał Piotrowski
Vatsim PID: 1262463

Postprzez maciekabiks » Śr 10 kwi 2019, 2:23

oki, temat zakończony! było minęło, czas leczy rany.... pozdrowienia dla wszystkich pilotów!
maciekabiks
obserwator
obserwator

Powrót do Forum nowych użytkowników