Planowanie Lotu cz.2

Na tym forum pomagamy wszystkim chętnym w stawianiu pierwszych kroków na VATSIM. Ale UWAGA - pilotażu i nawigacji uczy Szkoła Pilotów poniżej.

Moderatorzy: Aaben, Arteq, mbx

Planowanie Lotu cz.2

Postprzez SeboMatts » So 05 mar 2011, 16:04

Panowie przekopałem fora Polskie i te nie Polskie owszem były zadawane takie pytania jakie ja zdałem wczoraj ale nikt tak naprawdę nie odpisał na nie wyczerpująco. Wytyczyłem sobie trasę(najdokładniej jak się da), metodą prób i błędów wpisywałem waypointy do FMC nadal nie wiem które dokładnie wpisywać. Nawet próbowałem je wpisać wszystkie, chodź przy brzydkiej pogodzie nie moglem zgłosic lotu IFR i wieża nie wydała zgody na lot, pomimo wpisania wszystkiego może dlatego że zabrakło directa?.Chłopak obrazujący lot 757 w tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=KJtSzkO7yAQ jak się nie myle wytyczył trase w VOR to VOR ?. Moje drugie pytanie tyczy się owego direct czy tu wpisuje się nazwy korytarzy powietrznych ? jeśli tak to czemu nic tam nie mogę wpisać ? I na koniec prośba do administratorów prosiłbym nie zamykać wątku ponieważ mam pytania! może ktoś poruszał ten temat ale nie zadał pytań które mnie nurtują i może ktoś mi na nie odp z góry będę wdzięczny :wink:
Ostatnio edytowano N 06 mar 2011, 0:44 przez SeboMatts, łącznie edytowano 1 raz
SeboMatts
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Sebastian
Vatsim PID: 0

Re: Planowanie Lotu cz.2

Postprzez Arteq » So 05 mar 2011, 16:09

Zadaj konkretne pytania o co Ci chodzi to po pierwsze.
A dwa, że do FMC nie wpisuje się na chybił trafił czy tam metodą prób i błędów a metodą opisaną w manualu do samolotu jaki latasz.
"Rating jak i wstyd pozostaje dożywotnio" by Bobru
"Co nie zmienia faktu..." by Bobru
"....Panowie" - by RDB
Arteq
Kapitan
Kapitan

Imię i Nazwisko: Artur
Vatsim PID: 980067

Postprzez Mateusz Bucholski » So 05 mar 2011, 16:12

Wklej tę trasę.

Wytyczyłem sobie trasę(najdokładniej jak się da), metodą prób i błędów wpisywałem waypointy do FMC nadal nie wiem które dokładnie wpisywać.

Mylisz pojęcia. List wpt to nie trasa. Chyba większość FMC przyjmuje w RTE drogi, nie tylko wpt, więc w czym problem?

Nawet próbowałem je wpisać wszystkie, chodź przy brzydkiej pogodzie nie moglem zgłosic lotu ILS i wieża nie wydała zgody na lot, pomimo wpisania wszystkiego może dlatego że zabrakło directa?

?

Moje drugie pytanie tyczy się owego direct czy tu wpisuje się nazwy korytarzy powietrznych ?

Jakiego dcta? Dct to dct, nie żadna droga.

http://www.aztec.pl/index.php?option=co ... &Itemid=39
* [18:28:36] EVRR_CTR: I want to buy car tires , can you advise of internet shop, cheap in Poland ?
Mateusz Bucholski
Kontroler PLVACC [inactive]

Vatsim PID: 1023183

Postprzez Andrzej Sosnowski » So 05 mar 2011, 16:34

To teraz ja zadam koledze kilka pytań:

1. Czy wiesz co to jest Plan Lotu (co zawiera itd.)?
2. Czy wiesz co to są Drogi Lotnicze?
3. Czy wiesz jak wygląda prawidłowo zapisana trasa lotu w Planie Lotu?
4. Czy wiesz jak się wpisuje Trasę Lotu z Planu Lotu do FMC samolotu którym chcesz lecieć (przeważnie wynika to z manuala do konkretnego modelu)?
5. Czy wiesz co to jest AIRAC i gdzie ma zastosowanie?

Jeśli znajdziesz odpowiedz na te pytania, znajdziesz odpowiedź na swoje. Miłej lektury. :)
Andrzej Sosnowski
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Andrzej Sosnowski
Vatsim PID: 1110880

Postprzez SeboMatts » So 05 mar 2011, 16:48

A dwa, że do FMC nie wpisuje się na chybił trafił czy tam metodą prób i błędów a metodą opisaną w manualu do samolotu jaki latasz.
Zacznijmy od początku mam duże braki wynikające również z tego że nie mogę znaleźć instrukcji do 757 chodź przekopałem wszystko
SeboMatts
obserwator
obserwator

Postprzez Eddie » So 05 mar 2011, 17:05

Zabierasz sie do tego od drugiej strony. Na nic ci wiedza o wklepaniu planu lotu do FMC skoro nie znasz zasad dotyczacych jego tworzenia na papierze. Najpierw powinienes moc sobie odpowiedziec na pierwsze 3 pytania zadane przez Andrzeja, a potem przyjdzie czas na glowkowanie nad obsluga FMC.
Eddie
Steward
Steward

Imię i Nazwisko: Andrzej
Vatsim PID: 975490

Postprzez reju89 » So 05 mar 2011, 17:09

Pytanie: Po co się łapać za B757 nie znając podstaw?
Pytanie 2: Powiedz mi co to jest lot ILS?

Nie chodzi o wyśmiewanie cię ani twojej niewiedzy. Prosta sprawa, nie możemy ci pomóc. Włóż trochę własnej inicjatywy, opanuj podstawy nawigacji i... plan lotu to podstawa żeby dostać zgodę na lot.

Manual do 757? Jeżeli masz od PSS to wchodzi w folder FSa, PSS -> Boeing 757 i... magia... są manuale.

Powodzenia
Obrazek

KONTROŁAK !!
reju89
Kontroler PLVACC [inactive]

Imię i Nazwisko: Daniel Rejent
Vatsim PID: 944004

Postprzez Kuba Mędrzycki » So 05 mar 2011, 17:11

Ja jeszcze by dodał pytanie - co to jest zgłoszenie lotu ILS???
Kuba Mędrzycki
Pilot-kandydat
Pilot-kandydat

Vatsim PID: 995925

Postprzez SeboMatts » N 06 mar 2011, 0:01

Mój błąd chodziło mi o IFR wiec wprowadziłem małe zamieszanie
Zabierasz sie do tego od drugiej strony. Na nic ci wiedza o wklepaniu planu lotu do FMC skoro nie znasz zasad dotyczacych jego tworzenia na papierze. Najpierw powinienes moc sobie odpowiedziec na pierwsze 3 pytania zadane przez Andrzeja, a potem przyjdzie czas na glowkowanie nad obsluga FMC.

Na pewno zabiorę się porządnie za tą lekturę tylko ciężko się jest za coś zabrać kiedy nie wie się dokładnie za co teraz już wiem
Manual do 757? Jeżeli masz od PSS to wchodzi w folder FSa, PSS -> Boeing 757 i... magia... są manuale.

posiadam 757 z CS
SeboMatts
obserwator
obserwator

Postprzez PZL Belfegor » N 06 mar 2011, 0:05

PZL Belfegor
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Postprzez gryzoniek » N 06 mar 2011, 0:07

Programowanie FMC w CS 757 ładnie pokazane: http://www.youtube.com/watch?v=KkEHNWMh16c . Tylko czemu my mamy za Ciebie tego szukać?
gryzoniek
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Piotr W
Vatsim PID: 941618

Powrót do Forum nowych użytkowników