Latanie z F/O

Na tym forum pomagamy wszystkim chętnym w stawianiu pierwszych kroków na VATSIM. Ale UWAGA - pilotażu i nawigacji uczy Szkoła Pilotów poniżej.

Moderatorzy: Aaben, Arteq, mbx

Latanie z F/O

Postprzez Hubert_EPDE » Pn 21 mar 2011, 15:20

Witam,
Mój prawie 12-letni syn lata na FSX-e w miarę poważnie jakieś 2 lata. Widzę jak mu się "oczy świecą" jak ja latam online. Zadaje mi dużo pytań o radionawigację, obsługę FMS, mapy, procedury itp. Według mojej oceny radzi sobie w miarę poprawnie z tym wszystkim. Rozmawialiśmy kiedyś o jego rejestracji na VATSIM i wie, że musi czekać jeszcze rok zgodnie z CoC.
Ale wpadłem na pomysł, aby użyć go w moich lotach online jako F/O, który prowadzi korespondencję, (na początku oczywiście po polsku) a ja pilotuję samolot. Do mu to niezłą szkołę tego co go czeka kiedyś, a czego sam nie przetrenuje offline. To też pewna namiastka realnego CRM :wink:

Loty oczywiście na razie w naszym FIRze, z remarkiem np. "F/O voice training". Co Wy na to, "kontrołaki" :lol: szczególnie?
Pozdrawiam
Hubert_EPDE PLF110 / PLF212 / PLF255
"Flying is so many parts skill, so many parts planning, so many parts maintenance, and so many parts luck.
The trick is to reduce the luck by increasing the others.”
Hubert_EPDE
Steward
Steward

Imię i Nazwisko: Hubert Urban
Vatsim PID: 1154650

Re: Latanie z F/O

Postprzez Mateusz Bucholski » Pn 21 mar 2011, 15:34

Czemu nie. Ja nikogo nie mogę namówić, a parę osób już próbowało. :lol:
* [18:28:36] EVRR_CTR: I want to buy car tires , can you advise of internet shop, cheap in Poland ?
Mateusz Bucholski
Kontroler PLVACC [inactive]

Vatsim PID: 1023183

Postprzez jackal.pl » Pn 21 mar 2011, 15:37

To nie wiek czyni człowieka pilotem, tylko wiedza i chęć jej zdobycia + doświadczenie (które chcesz mu dać). Pod Twoja kontrola co i jak mówi "no problemos" - zloty raczej odpadają, przynajmniej na początku.
jackal.pl
Kontroler PLVACC [inactive]

Imię i Nazwisko: Marcin P.
Vatsim PID: 0

Postprzez Arteq » Pn 21 mar 2011, 15:43

Sam chciałbym mieć F/O ale nikt się narazie nie skusił, a rodzinka mówi że jestem dziwny gadając do kropek na ekranie bądź klikając myszką i udająć że pilotuje samolot :D
"Rating jak i wstyd pozostaje dożywotnio" by Bobru
"Co nie zmienia faktu..." by Bobru
"....Panowie" - by RDB
Arteq
Kapitan
Kapitan

Imię i Nazwisko: Artur
Vatsim PID: 980067

Postprzez arwic » Pn 21 mar 2011, 15:45

Kiedyś już miałem pilota z F/O u boku, miły żeński głosik (siostra, dziewczyna, żona, kochanka, teściowa??? niepotrzebne skreślić) powtarzał wszystko co powinien i całkiem fajnie to wyszło. Myślę, ze śmiało małego "obdaruj" radiem. Co z tego ze nie ma jeszcze wieku? Formalnie to Ty lecisz, a po drugie to i tak widzisz co robi.
arwic
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Arkadiusz Wicher
Vatsim PID: 1153184

Postprzez sokół » Pn 21 mar 2011, 15:53

Wszyscy pamiętamy kiedy u Arka była teściowa.

Hubert, nie widzę problemu:)
sokół
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Vatsim PID: 1066568

Postprzez Hubert_EPDE » Pn 21 mar 2011, 16:02

Arteq napisał(a):Sam chciałbym mieć F/O ale nikt się narazie nie skusił, a rodzinka mówi że jestem dziwny gadając do kropek na ekranie bądź klikając myszką i udająć że pilotuje samolot :D

Moja żona twierdzi, że to jakaś epidemia, bo "młody" wstaje wcześnie rano przed szkołą (święty spokój, bo wszyscy śpią) i jak go zapytać po co, to mówi, że "ma lota" :D
Pozdrawiam
"Flying is so many parts skill, so many parts planning, so many parts maintenance, and so many parts luck.
Hubert_EPDE
Steward
Steward

Postprzez UA729 » Cz 24 mar 2011, 16:19

Naprawde ma SUPER :D Też chciałbym mieć takiego tate, który lata na VATSIM i by pomagał mi np. w radionawigacji :skoczek2:
UA729
Steward
Steward

Vatsim PID: 0

Postprzez Kilis » Cz 24 mar 2011, 19:42

No mój jeszcze za młody (4 lata) ale jak dorwie joya i katuje Cessnę to aż miło popatrzeć ;)

A co do F/O to często kumpel z pracy narwany na całą tę tematykę robi u mnie za F/O bo latać się jeszcze nie nauczył - prowadzi korespondencję (reprymendy też dostaje 8) )
Reklama:
Holdingi w PIC737 Wilco nie działają !!! Koresponduję z supportem od 10-02-2009 i nic z tym nie chcą zrobić !!!

Pozdrawiam
Piotr Kuczyński
Obrazek
Kilis
Pilot-kandydat
Pilot-kandydat

Imię i Nazwisko: Piotr Kuczyński
Vatsim PID: 844410

Postprzez Hubert_EPDE » Śr 20 kwi 2011, 23:15

No i pierwsze koty za płoty - czyli EPGD- EPWA, tyle że mój F/O speszony zostawił mi mikrofon na kołowaniu w EPGD, jak nie zrozumiał którędy kołować.

Mam nadzieję, że nie wystraszył się (bierze to dość serio) i będzie lepiej następnym razem.
Pozdrawiam
Hubert_EPDE
Steward
Steward

Postprzez Michał Biros » Cz 21 kwi 2011, 7:35

Wczoraj to słyszałem na Radarze jak lądowałem w Warszawie i nieźle mu szło. Później chyba Ty przejąłeś radio.
Michał Biros
Steward
Steward

Vatsim PID: 1001946

Postprzez Hubert_EPDE » Cz 21 kwi 2011, 11:19

Od EPWW_CTR aż do EPWA_GND to byłem już ja. Młodzieniec tylko z EPGD_TWR pogadał.

Inna sprawa, że na EPWA_TWR był "visiting ATC" i po polsku byłoby ciężko. Ale może następnym razem, trochę dłużej posiedzi przed mikrofonem.
Pozdrawiam
Hubert_EPDE
Steward
Steward

Powrót do Forum nowych użytkowników