Czy dobrze się loguję i czy ktoś mi pomoże?

Na tym forum pomagamy wszystkim chętnym w stawianiu pierwszych kroków na VATSIM. Ale UWAGA - pilotażu i nawigacji uczy Szkoła Pilotów poniżej.

Moderatorzy: Aaben, Arteq, mbx

Czy dobrze się loguję i czy ktoś mi pomoże?

Postprzez Arturcio112 » N 24 lut 2013, 19:42

Witam!

1.Mam SB3 i po prostu klikam PPM ikonę z samolotem "start" :oops: i wpisuje IP :D i inne rzeczy do zalogowania ?
2.Czy ktoś mi pomorze oswoić się z tym Vatsim :oops: ? po prostu żeby zrobić ze mną jeden może 2 loty i koniec? :P

Pozdrawiam,
Artur
Arturcio112
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Artur
Vatsim PID: 0

Re: Czy dobrze się loguje i czy ktoś mi pomorze ?

Postprzez Arteq » N 24 lut 2013, 21:21

1 czy 2 loty nie wystarczą, żeby to ogarnąć. Jak nie masz za sobą porządnej praktyki OFFLINE to nie myśl o logowanie, bo będziesz przeszkadzał.
"Rating jak i wstyd pozostaje dożywotnio" by Bobru
"Co nie zmienia faktu..." by Bobru
"....Panowie" - by RDB
Arteq
Kapitan
Kapitan

Vatsim PID: 980067

Postprzez Arturcio112 » N 24 lut 2013, 22:09

vicar napisał(a):Pomorze?

Sorki :oops: pytałem się siostry czy dobrze pisze mówiła że tak :oops:

Arteq napisał(a):1 czy 2 loty nie wystarczą, żeby to ogarnąć. Jak nie masz za sobą porządnej praktyki OFFLINE to nie myśl o logowanie, bo będziesz przeszkadzał.

Praktykę offline mam można powiedzieć wielką 8O i nawet latam na "EPWAATCWELCOME" ale to nie jest to co vatsim (ale bardzo podobne :D ) ale po prostu chciałbym tak najpierw zobaczyć jak się leci a nie tylko słuchanie :P .

EDIT:
1 pytanie z głowy bo zalogowałem się dobrze ale jest kolejne :P co zrobić aby te samoloty nie były aż tak paskudne :evil: (mam FSX :P ) i żeby nie leciały jakby miały mało klatek a 2 pytanie nadal trwa :D :skoczek2:
Ostatnio edytowano N 24 lut 2013, 22:31 przez Arturcio112, łącznie edytowano 2 razy
Arturcio112
obserwator
obserwator

Postprzez Fear » N 24 lut 2013, 22:18

Jak Twój angielski jest taki jak polski to przyhamuj i nie idź na skróty. Bo to będzie bolesne dla Ciebie i innych.
Fear
Steward
Steward

Imię i Nazwisko: Marcin S.
Vatsim PID: 1250080

Postprzez Arturcio112 » N 24 lut 2013, 22:31

Fear napisał(a):Jak Twój angielski jest taki jak polski to przyhamuj i nie idź na skróty. Bo to będzie bolesne dla Ciebie i innych.

Powiem tak angielski mówienie jest naprawdę dobre ale już z pismem to nie za bardzo :?. Słyszałem gdzieś że można w Polsce rozmawiać po Polsku :idea: . :skoczek2:
Arturcio112
obserwator
obserwator

Postprzez MarcinSz » N 24 lut 2013, 23:12

Arturcio112 napisał(a):Praktykę offline mam można powiedzieć wielką 8O i nawet latam na "EPWAATCWELCOME" ale to nie jest to co vatsim (ale bardzo podobne :D )

Ja bym się do tego nie przyznawał. To może być gorsze niż brak nalotu.
pozdrawiam, MarcinSz
-----
"EYVL_CTR: hey Warszawas, which of you is more northeastern than other?
EPWW_S_CTR: EPWW_N_CTR...currently offline"
MarcinSz
Kontroler PLVACC [inactive]

Imię i Nazwisko: Marcin Szczygieł
Vatsim PID: 1099257

Postprzez Andrzej Sosnowski » N 24 lut 2013, 23:38

Żeby latać na VATSIM w FIR EPWW (Polska) musisz posiadać, powiedzmy na początek podstawowy poziom poziom wiedzy i umiejętności. Jeśli myślisz, że wystartujesz B747H włączysz auto pilota itd. itp., to jesteś w błędzie i nawet się nie loguj. Polataj Cessną lub większym wiatrakiem nawigując klasycznie, naucz się czytania map, wykonywania poleceń ATC (czyli frazeologia) wtedy próbuj i to z wielką pokorą.
Obrazek
Andrzej Sosnowski
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Andrzej Sosnowski
Vatsim PID: 1110880

Postprzez Arturcio112 » Pn 25 lut 2013, 8:30

Andrzej SP321 napisał(a):Żeby latać na VATSIM w FIR EPWW (Polska) musisz posiadać, powiedzmy na początek podstawowy poziom poziom wiedzy i umiejętności. Jeśli myślisz, że wystartujesz B747H włączysz auto pilota itd. itp., to jesteś w błędzie i nawet się nie loguj. Polataj Cessną lub większym wiatrakiem nawigując klasycznie, naucz się czytania map, wykonywania poleceń ATC (czyli frazeologia) wtedy próbuj i to z wielką pokorą.

Wiem że trzeba mieć takie podstawowe umiejętności umiem wystartować prędkością Vr. Ląduje dobrze ILS na wszystkich lotniskach. A latać B747H nie chce jak dla mnie za duża maszyna i jej nie lubię (jak już polatam sobie w kabinie pasażerskiej :D)B737 z fsx mam do perfekcji opanowane i powoli się uczę na PMDG. Wiem że mam polatać Cessną i tak też zamierzam. Ale to wszystko odwrócone od pytania bo chciałbym żeby ktoś poleciał ze mną tak na początek ? a 2 pytanie to jak naprawiać tekstury samolotów mam FSX a samoloty są straszne i klatkują
Arturcio112
obserwator
obserwator

Re: Odp: Czy dobrze się loguje i czy ktoś mi pomorze ?

Postprzez pitekman » Pn 25 lut 2013, 8:33

Arturcio112 napisał(a): a samoloty są straszne i klatkują

Ja też się ich boję! :P
pitekman
Steward
Steward

Imię i Nazwisko: Piotrek
Vatsim PID: 1219974

Postprzez MaciekW » Pn 25 lut 2013, 9:23

W jaki sposób ktoś ma z Tobą polecieć?

a 2 pytanie to jak naprawiać tekstury samolotów mam FSX a samoloty są straszne i klatkują

Mówimy o teksturach innych użytkowników symulacji w SB?
1. Samoloty są brzydkie i ja się osobiście do tego przyzwyczaiłem. Można uzyskać ładniejsze - polecam poszukać na tym forum informacji, jak to zrobić. Wszystko na ten temat już napisano.
2. Klatkują, ponieważ ich pozycja jest pobierana co jakiś tam defaultowy interwał czasu. Chyba nie da z tym nic zrobić.
MaciekW
Steward
Steward

Imię i Nazwisko: Maciej Wolny
Vatsim PID: 1195558

Re: Czy dobrze się loguję i czy ktoś mi pomoże ?

Postprzez D. Design » Pn 25 lut 2013, 10:06

W FSInn się da.
Andrzej SP321 napisał(a):Żeby latać na VATSIM w FIR EPWW (Polska) musisz posiadać, powiedzmy na początek podstawowy poziom poziom wiedzy i umiejętności.

Możesz go sprawdzić np. tu: http://lke.boruh.com.pl/course/category.php?id=12 :wink:
Obrazek
D. Design
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Imię i Nazwisko: Stanisław
Vatsim PID: 909836

Postprzez Arturcio112 » Pn 25 lut 2013, 12:44

MaciekW napisał(a):W jaki sposób ktoś ma z Tobą polecieć?

Słyszałem że można np. mieć hamnachi i kilka rzeczy zrobić :D :skoczek2:
MaciekW napisał(a):
a 2 pytanie to jak naprawiać tekstury samolotów mam FSX a samoloty są straszne i klatkują

Mówimy o teksturach innych użytkowników symulacji w SB?
1. Samoloty są brzydkie i ja się osobiście do tego przyzwyczaiłem. Można uzyskać ładniejsze - polecam poszukać na tym forum informacji, jak to zrobić. Wszystko na ten temat już napisano.

Dziękuje poszukam informacji
Arturcio112
obserwator
obserwator

Re: Czy dobrze się loguję i czy ktoś mi pomoże?

Postprzez PK » Pn 25 lut 2013, 13:52

@Artur - sprawy techniczne SB czy FSInn, to jedno i musisz po prostu przejść przez forum w tym względzie i usprawnić co się da. Nikt za Ciebie tego na Twoim kompie nie zrobi.

Natomiast wątek "oswojenia" z VS, to zupełnie inna sprawa. Mozna pomóc online o ile student jest odpowiednio przygotowany czyli to nie zastąpi Twojej roboty. Zamiast szukać takiej pomocy lepiej posiedzieć trochę na lotniskach i posłuchać różnych pozycji. Tylko tak dowiesz się czego oczekuje się po pilocie i jak wygląda zabawa na VS. I najważniejsze - dowiesz sie o tym zanim wystartujesz.

Piotr
PK
Pilot-emeryt :)
Pilot-emeryt :)

Re: Odp: Czy dobrze się loguję i czy ktoś mi pomoże?

Postprzez Mateuszkrt » Pn 25 lut 2013, 18:04

pitekman napisał(a):
Arturcio112 napisał(a): a samoloty są straszne i klatkują

Ja też się ich boję! :P

+1!
Mateuszkrt
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Mateusz Kuchtyk
Vatsim PID: 1058681

Postprzez Arturcio112 » Pn 25 lut 2013, 18:36

PK napisał(a):@Artur - sprawy techniczne SB czy FSInn, to jedno i musisz po prostu przejść przez forum w tym względzie i usprawnić co się da. Nikt za Ciebie tego na Twoim kompie nie zrobi.

Natomiast wątek "oswojenia" z VS, to zupełnie inna sprawa. Można pomóc online o ile student jest odpowiednio przygotowany czyli to nie zastąpi Twojej roboty. Zamiast szukać takiej pomocy lepiej posiedzieć trochę na lotniskach i posłuchać różnych pozycji. Tylko tak dowiesz się czego oczekuje się po pilocie i jak wygląda zabawa na VS. I najważniejsze - dowiesz się o tym zanim wystartujesz.

Piotr

1.Ok po patrze, po przeglądam i usprawnię co się da. Dziękuje :D
2 Trochę przez to rozumiem że nik nie chce pomóc ale ok jak wszyscy mówią tak no to zrobię wejdę na serwer i posłuchać mam i takie malutkie pytanko jak jest polak na wierzy i latam w Polsce to muszę gadać po ang. czy mogę po Polsku?
Arturcio112
obserwator
obserwator

Postprzez Arteq » Pn 25 lut 2013, 18:39

AD2 Można po PL, ale w obecności pilotów zza granicy wypada używać ANG tak aby oni też wiedzieli co się dzieje.
"Rating jak i wstyd pozostaje dożywotnio" by Bobru
"Co nie zmienia faktu..." by Bobru
"....Panowie" - by RDB
Arteq
Kapitan
Kapitan

Vatsim PID: 980067

Postprzez gryzoniek » Pn 25 lut 2013, 18:46

Arturcio112 napisał(a):2 Trochę przez to rozumiem że nik nie chce pomóc ale ok jak wszyscy mówią tak no to zrobię wejdę na serwer i posłuchać mam i takie malutkie pytanko jak jest polak na wierzy i latam w Polsce to muszę gadać po ang. czy mogę po Polsku?
Powyższe zdanie to nawet po polsku nie jest... Zacznij używać interpunkcji, bo co mniej cierpliwi nawet nie przeczytają tego, co piszesz.

Wiele linków można by Ci tutaj przedstawić, tylko po co? Wszystko jest na http://www.pl-vacc.org/pol3/pilots.php oraz tym forum. Są też google, które pomagają znaleźć odpowiedź na 99% pytań. Odnośnie polecenia "z Tobą", to jak rozumiem chcesz zobaczyć jak powinno to wszystko poprawnie wyglądać- polecam youtube i filmy z prawdziwych kokpitów.
gryzoniek
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Piotr W
Vatsim PID: 941618

Powrót do Forum nowych użytkowników