ACCPL5 Corner (Strona Techniczna PL-VACC)

Koniecznie zagladaj tu regularnie...znajdziesz tu informacje na temat zasad dzialania tego forum, uzyskiwania dostepu, informacje o waznych sprawach...itp.

Re: ACCPL5 Corner (Strona Techniczna PL-VACC)

Postprzez Krystian Zawadzki » Pn 16 wrz 2019, 22:26

Cześć,

Z góry przepraszam za późną odpowiedź. Cieszę się, że system się podoba.

Co do pokazywania odpowiedzi po rozwiązaniu testu - zastanawiałem się nad tym, poruszyłem temat z Radkiem i doszliśmy do wniosku, żeby tych odpowiedzi nie pokazywać. Dlaczego?:
1. Jeśli kandydat wie, że odpowiedział na coś źle ale nie wie na co - zmotywuje się do przeczytania wszystkich informacji raz jeszcze, przynajmniej taką mam nadzieję, aby następnym razem test zdać.
2. Jeśli kandydat wie, że nie zdał ale nie wie na jakie pytania odpowiedział źle, zastanowi się przy których pytaniach czuł się mniej pewnie i przeanalizuje tę wiedzę jeszcze raz.
3. Wydłuży się trochę żywotność pytań.

Z drugiej jednak strony, sam bardzo nie lubie kiedy nie wiem co zrobiłem źle, więc poruszę temat z Zarządem raz jeszcze i dam znać z wynikiem dyskusji.

Treść rzecz jasna będzie oparta głównie o bazę wiedzy, znajomość euroscope'a, dokumenty, itd.

Testów na S3 i C1 na ten moment nie planuję - dlaczego? proste: tę rolę już spełniają atsimtesty.
Zadaniem testów przedaplikacyjnych na S1 jest pewnego rodzaju "odsiew" kandydatów, którzy w ogóle nie poświęcą czasu na szkolenie. Jeśli komuś na nim zależy - usiądzie, przygotuje się, przeczyta materiały, będzie szukał odpowiedzi na każde pytanie w internetach, i to właśnie takich uczniów potrzebujemy. Przy S3 i C1 ten odsiew się już "odbył", a wiedzę na te stopnie sprawdzi już właśnie atsimtest.

Dzięki wielkie za uwagi!
Pozdrawiam,
Krystian Zawadzki
ACCPL5 - Web Services Manager

Obrazek
Krystian Zawadzki
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Krystian Zawadzki
Vatsim PID: 1416554

Postprzez Krystian Zawadzki » Wt 17 wrz 2019, 18:39

17.09.2019

• Naprawiono problem z bookingami (system wykrywał kolizję chociaż jej nie było)
  • Zmieniono strukturę niektórych plików, dzięki czemu edycja poszczególnych części powinna być ułatwiona ;)
Pozdrawiam,
Krystian Zawadzki

Obrazek
Krystian Zawadzki
Kontroler PLVACC

Postprzez Krystian Zawadzki » Pt 20 wrz 2019, 19:40

Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył - ATISy wciąż nie działają (Euroscope nie dostaje odpowiedzi od wygenerowanego linku). Jeśli koledzy z poprzednich kadencji z takim problemem się spotkali - zapraszam do kontaktu.
Wysłałem też maila do UniATIS, bo podejrzewam że to problem po ich stronie - czekam na odpowiedź.

Do Pilotów:
Po informację pogodową proszę się zgłaszać głosowo do Kontrolerów, choć podejrzewam, że większość Wam ją poda przy pierwszym kontakcie.
Pozdrawiam,
Krystian Zawadzki

Obrazek
Krystian Zawadzki
Kontroler PLVACC

Postprzez Andrzej Sosnowski » So 21 wrz 2019, 1:47

Bez proszenia, dla lotnisk kontrolowanych bez ATISu info pogodowe na voice lub txt, ma obowiązek zapewnić właśnie Kontroler (vATC). ;)
Andrzej Sosnowski
Kontroler PLVACC

Imię i Nazwisko: Andrzej Sosnowski
Vatsim PID: 1110880

Postprzez Krystian Zawadzki » So 21 wrz 2019, 9:23

Andrzej Sosnowski napisał(a):Bez proszenia, dla lotnisk kontrolowanych bez ATISu info pogodowe na voice lub txt, ma obowiązek zapewnić właśnie Kontroler (vATC). ;)

Racja oczywiście, miałem bardziej na myśli lotniska typu EPWA, gdzie jeśli jest kontrola, ATIS zazwyczaj świeci. Są do tego przyzwyczajeni zarówno piloci jak i kontrolerzy, więc nie zdziwiłbym się kompletnie jeśli ktoś by o tym po prostu zapomniał :p
Pozdrawiam,
Krystian Zawadzki

Obrazek
Krystian Zawadzki
Kontroler PLVACC

Postprzez Krystian Zawadzki » Pn 23 wrz 2019, 17:57

Baza wiedzy jest już dostępna na stronie kontrolerów (Controllers). Wszelkie uwagi, błędy itd proszę zgłaszać do mnie prywatnie - [email protected], lub standardowo tutaj na forum.

Stanowcza większość (97%) treści jest skopiowana ze starej bazy wiedzy, więc pod względem merytorycznym, na ten moment, nic się nie zmieniło. Dopisany będzie panel do bazy wiedzy który umożliwi odpowiednim osobom (SSK + Osoby wyznaczone) do edycji treści (w tym kategorii, subkategorii, etc) samemu, bez konieczności ingerowania w to przez osobę odpowiedzialną za stronę (co np. ułatwi dodawanie treści pod inne ratingi, aktualizację zawartości, itd).
Pozdrawiam,
Krystian Zawadzki

Obrazek
Krystian Zawadzki
Kontroler PLVACC

Poprzednia strona

Powrót do Ogłoszenia dla Użytkowników