World2XPlane

Forum miłośników symulatora X-Plane.

Moderator: Jaromaz

Re: World2XPlane

Postprzez Jaromaz » Pt 29 sty 2016, 14:11

VFRPoland to (w porywach do) 2.4m/px, na moich zrzutach tekstury z Google Maps/Earth są w stałych 40 cm/px.
W tej jakości obecnie dostępny obszar VFRPoland dla X-Plane zająłby ok 1,5 TB (w wersji jednosezonowej) :)

Scenerie googlowe dla X-Plane można obecnie tworzyć trzema programami (do wyboru):
    G2XPL
    Ortho4XP (nowe i ciekawe narzędzie, bo pozwala na wybór jakości tekstur jeszcze przed pobraniem - w zależności od zaznaczonych obszarów)
X-Plane polecam: Just Flight PA-28R Arrow III, Red Eyes An-2, PMDG DC-6, IXEG 737, SimCoders Reality Expansion Pack, Ortho4XP + xEnviro.
Jaromaz
Steward
Steward

Imię i Nazwisko: Jarosław Mazurkiewicz
Vatsim PID: 839288

Re: Ortho4XP - fotoscenerie nowej generacji

Postprzez George » N 16 kwi 2017, 1:22

Po powrocie do vlatania i przesiadce na X11 pierwszą rzeczą, którą sie zainteresowałem było właśnie Ortho4xp. Już pojedyncze stopnie wyglądają imponująco, niestety masowe pobieranie kilku prostokątów na obszarze PL wygląda kiepsko. Masa zdjeć jest w rożnych odcieniach zieleni, bądź brakuje wielu zdjec przez co całość z większych wysokości wyglada fatalnie. Sprawdzałem Bing , Mapy Google, oraz źródełko PL. Zupełnie inaczej sprawa wygląd na zachodzie. Tam fototekstury w ZL17-ZL19 wygląda praktycznie idealnie, poza landclasem generowanym z overlay ortho i tu podobno swietnie daje radę w2xp. Postanowiłem pójść testowo na łatwiznę i sciągnąć gotową paczkę stąd http://simheaven.com/?page_id=3260
I teraz pytanie. Czy ktoś z was testował przygotowane tam paczuszki? Jeśli tak, to którą polecacie? Europa Mix, czy OSM?
George
Steward
Steward

Imię i Nazwisko: Grzegorz Trzoch
Vatsim PID: 931795

Postprzez Jaromaz » N 16 kwi 2017, 21:37

Jeżeli to Europa, to polecam wersję bez exclude'ów, czysty OSM. Sieci dróg mocno obciążają, ale możesz też je dociągnąć w paczce NET.

Sprawdź też czy region, którego szukasz, nie jest przypadkiem zawarty w dużo lepszych sceneriach 3D Pro VFR Scenery od autora World2XPlane:
http://forums.x-plane.org/index.php?/pr ... loads_file
X-Plane polecam: Just Flight PA-28R Arrow III, Red Eyes An-2, PMDG DC-6, IXEG 737, SimCoders Reality Expansion Pack, Ortho4XP + xEnviro.
Jaromaz
Steward
Steward

Postprzez coolbob » Pn 07 sie 2017, 9:08

Czy można edytować dane przed lub po wygenerowaniu scenerii by skorygować wysokości niektórych budynków? Jeśli tak to jak to zrobić?
Wygenerowana sceneria dla Poznania jest zbliżona do rzeczywistości ale niektóre charakterystyczne wysokie budynki jak Akademia Ekonomiczna jest tu tak niska, że zlewa się z pozostałymi budynkami. Takich charakterystycznych budynków/budowli o zdecydowanie niewłaściwej wysokości jest co najmniej kilka...
coolbob
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Robert Wojtkowiak
Vatsim PID: 0

Postprzez coolbob » Pn 07 sie 2017, 13:45

Sprawdzałem i w osm interesujący mnie budynek (Akademia Ekonomiczna w Poznaniu) jest jako złożony obiekt 3D z nadanymi wysokościami. Niestety w2xp nie przetworzył tego - może w konfiguracji trzeba coś zmienić, ale nie bardzo wiem co... Przy tworzeniu scenerii korzystałem ze standardowego pliku konfiguracyjnego config-hd.ini
coolbob
obserwator
obserwator

Postprzez Jaromaz » Pn 07 sie 2017, 14:05

Sprawdzałeś jak ten bydynek wyglada w już wygenerowanej scenerii 3D tutaj:
http://forums.x-plane.org/index.php?/fi ... r-overlay/

?
Jaromaz
Steward
Steward

Postprzez coolbob » Pn 07 sie 2017, 17:28

Jaromaz napisał(a):Sprawdzałeś jak ten bydynek wyglada w już wygenerowanej scenerii 3D tutaj

Poniżej screeny:

1. Poland PRO VFR Overlay
Obrazek

2. Sceneria wygenerowana przeze mnie
Obrazek

3. Plugin Google Earth do FSX
Obrazek

Akademia Ekonomiczna to charakterystyczny wysoki czerwony budynek mniej więcej po środku - oczywiście obiektów charakterystycznych które chciałbym w miarę możliwości poprawić jest znacznie więcej... tylko pytanie jak to zrobić? Jak pisałem dane wysokościowe wielu z tych budynków są w OSM-ie poprawne, ale w wygenerowanej scenerii są niewłaściwe.
coolbob
obserwator
obserwator

Postprzez matteusz123 » N 13 sie 2017, 11:02

Jak to pięknie wygląda...
Dlaczego nie ta takiego programu do FSX/P3D? Ktoś może zna jakąś alternatywę? Program do fotoscenerii jest, ale brak autogenu :/
Matt
matteusz123
Steward
Steward

Imię i Nazwisko: Mateusz Piotrkowski

Postprzez coolbob » Pn 14 sie 2017, 20:24

Co jest przyczyną, że po wygenerowaniu scenerii rzeki i jeziora są "kanciaste" tzn. nie mają łagodnych, zaokrąglonych brzegów, tylko jakby ktoś wyciosał je siekierą ;)
coolbob
obserwator
obserwator

World2XPlane

Postprzez Jaromaz » Pn 14 sie 2017, 20:25

Brak wygenerowanych masek. Zakładam, że pytanie chciałeś zadać w wątku o Ortho4XP?
Jaromaz
Steward
Steward

Postprzez coolbob » Pn 14 sie 2017, 20:32

hm... a World2XP ma gdzieś opcję generowania masek?
coolbob
obserwator
obserwator

Postprzez Jaromaz » Pn 14 sie 2017, 21:48

Nie - ale World2XPlane nie generuje również rzek i jezior :)
Jaromaz
Steward
Steward

Postprzez Guinamo » N 25 lut 2018, 15:38

Hej wszystkim. Bawie sie ostatnio tym generatorem i męczy mnie pewna kwestia. Jak patrze na moje miasto Łódź to brakuje mi pewnych budynków np Atlas Areny lub lepiej odwzorowanej manufaktury i tu zaczyna się moje pytanie. Jestem grafikiem 3d ale zastanawiam się czy da się jakoś dodać do generowanej scenerii budynki które ja bym wymodelował i jak zmusić aby pojawiły się w poprawnym miejscu. Ktoś coś w tym temacie?? W samym OSM budynki są ale generator jak dla mnie kiepsko dobiera z bazy modeli :-)
Guinamo
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Adam Hreczanik
Vatsim PID: 1342685

Postprzez coolbob » Cz 08 mar 2018, 10:37

Zainstaluj (jeśli nie masz) i sprawdź, czy nie ma interesujących cię budynków w tej bibliotece:
https://forums.x-plane.org/index.php?/f ... landmarks/
Wiem, że kiedyś można było tworzyć własne obiekty w programie Google Sketchup, ale nie wiem jak jest obecnie - w necie znajdziesz instrukcje jak to się robi(ło).
coolbob
obserwator
obserwator

Poprzednia strona

Powrót do X-Plane