Symulator wlasnej produkcji

Kącik Majsterkowiczów. Zasięgnij porady lub pomóż innym w budowie wymarzonego kokpitu !

Moderatorzy: alfsky, ToTom

Re: Symulator wlasnej produkcji

Postprzez pilotacademy » Cz 29 lis 2012, 0:50

Zaglądam tu rzadko ale marzenie o simie siedzi gdzieś głeboko. W związku z pracą zawodową spotkałem się z ardunio. Z tego co wiem da się je zastosować do budowy symulatora. Teraz pytanie ile osób chciało by budować symulator na zasadach open source czyli każdy pracuje i buduje co mu jest potrzebne po ukończeniu jakiejś częsci publikuje dokumentację. W ten sposób można by było zbudować ogromną bazę wiedzy. Ze swojej strony dysponuję ploterem laserowym, drukarką 3d, i frezarką do przygotowania PCB. Teraz kwestia ile osób by chciało tworzyć otwarty system budowy kokpitu?
pilotacademy
obserwator
obserwator

Vatsim PID: 0

Postprzez damis88 » Cz 21 lut 2013, 13:06

Witajcie,

Chcę zrobić prosty, prowizoryczny symulator cessny według własnego planu.
1. Z jakiego materiału najlepiej go wykonać?
2. Przyjmując, że chciałbym aby było to drewno jest ktoś z Was kto odpłatnie zrobiłby to według mojego projektu? (dokładne dane, wymiary etc. prześlę na pw)
Obrazek

P.S. Wszyscy stolarze w mojej okolicy odmówili mi ze względu na łuki.
P.P.S. Oczywiście koszty transportu pokryję.
damis88
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Damian Stępień
Vatsim PID: 1220179

Postprzez wawax » Cz 21 lut 2013, 13:30

A jak zamierzasz połączyć części. Z Twojego rysunku wynika, że to jeden element. Tak się nie da tego zrobić.
Obrazek
Centrum Szkolenia Pilotów - (prawie) wszystko co potrzebujesz wiedzieć o wirtualnym lataniu
CEOpedia - portal dla menedżerów, uczonych i studentów zarządzania
wawax
Steward
Steward

Vatsim PID: 1116550

Postprzez damis88 » Cz 21 lut 2013, 13:45

To jest tylko i wyłącznie rysunek poglądowy, problemem jest jedynie wykonanie łuków. Przód, spód, górę oraz boki można wykonać bez problemu, gorzej z łukami na które sam nie mam zbytnio pomysłu.. Coś mi jednak świta w głowie ale to do obgadania w szczegółach. Dodam, że nie musi to być super pięknie wygłaskane bo całość będę obijał materiałem. Łączenie ścian (przodu, dołu, góry oraz boków) Można zrobić na różne sposoby, np najpierw z profilu drewnianego 40x40 wykonać sam szkielet a potem dokręcić wszystkie ścianki... Sam tego nie jestem w stanie wykonać bo przeprowadziłem się z Podkarpacia do Gdyni i zamieszkałem w mieszkaniu w bloku. Nie mam żadnych narzędzi, dlatego proszę Was o pomoc :)
damis88
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Damian Stępień
Vatsim PID: 1220179

Postprzez alfsky » Cz 21 lut 2013, 14:18

To może skup się na funkcjonalności, niż na robieniu wielkiego mebla który zajmie Ci pół pokoju w bloku ;)
Ale jeśli już koniecznie się upierasz to zamiast łuków daj płaskie powierzchnie pod 45 stopni, a tylko przednią ściankę po obrysie wytnij.
Obrazek
alfsky
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Imię i Nazwisko: Marek
Vatsim PID: 920818

Postprzez wawax » Cz 21 lut 2013, 14:28

Moje pytanie nie było bez przyczyny. Jeśli pomyślisz o konstrukcji, to rozwiążesz problem. Sklejki tak nie wygniesz, ale kawałek drewna, który będzie stanowił konstrukcję możesz obrobić tak, że jedna strona będzie łukiem. Do tego przymocujesz ścianki ze sklejki i gotowe.

Jak robiłem obudowę swojego MCP, to zrobiłem skosy 45* i nie bawiłem się w łuki. Prosto i skutecznie. Ale Twoja decyzja.

Części na wymiar przytną Ci w Castoramie za grosze. Obróbkę musisz zrobić sam. Ale narzędzi specjalnie do tego wiele nie potrzeba.
Obrazek
Centrum Szkolenia Pilotów - (prawie) wszystko co potrzebujesz wiedzieć o wirtualnym lataniu
CEOpedia - portal dla menedżerów, uczonych i studentów zarządzania
wawax
Steward
Steward

Vatsim PID: 1116550

Postprzez Lechtej » Wt 27 sie 2013, 11:43

Witaj
Możesz również zrobić wręgi, tam gdzie są łuki, do wręg kleisz, przybijasz lub przykręcasz listewki.
Rozwiązanie z budowy jachtów z drewna - po linkiem tylko przykład :wink: http://www.rosaryshop.com/graphics/canoe/IMG_9126.jpg.

W Twoim przypadku temat jest nieskomplikowany, ale bez wyrzynarki, czy jakiegokolwiek narzędzia, ciężko się za co kolwiek brać.

Mocno pozdrawiam
Pozdrawiam
Leszek

Blog dotyczący mojego projektu (domowy kokpit Bombardiera CRJ-200):
http://crj200athome.wordpress.com/
Lechtej
obserwator
obserwator

Imię i Nazwisko: Leszek Tejwan
Vatsim PID: 0

Poprzednia strona

Powrót do Symulatory własnej produkcji