Symulator wlasnej produkcji

Kącik Majsterkowiczów. Zasięgnij porady lub pomóż innym w budowie wymarzonego kokpitu !

Moderatorzy: alfsky, ToTom

Postprzez robert0 » So 14 sty 2006, 19:58

robert0
obserwator
obserwator

Postprzez Jacek » N 22 sty 2006, 14:34

Slubna aktualizowala zdjecia na stronce ,to z ostanich lotow jesien 2005
http://members.chello.pl/j.miazek/22.01.2006/index.html
Jacek
Jacek
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Vatsim PID: 0

Postprzez robert0 » Pn 30 sty 2006, 0:34

Hej, Jacek czy to z twojej kabiny zdjecia czy z profesjonalnego syma.
robert0
obserwator
obserwator

Postprzez Rawel » Pn 30 sty 2006, 1:57

Piękna robota Robert. Wszyscy uparli się na 737, a tu proszę w pięknym wydaniu powstaje kokpit wielkiej maszyny. Osobiście lubię siódemki i to bardzo, i bardzo też podoba mi się twoja dbałość o szczegóły w wykonawstwie. Ale przede wszystkim gratuluję wspaniałej rodzinki :D Przy takim wsparciu musi powstać tak dobra robota :D
A tak przy okazji, ciekawy jestem z czego wykonałeś manetki T/Q?
Rawel
Steward
Steward

Postprzez robert0 » Pn 30 sty 2006, 7:31

Hej Mariusz, dzieki, zewnetrzna obudowa Manetki jest z plastykowego arkusza nalozonego na substrukture drewniana. Natomiast dzwignie wystrugane sa z drewna na ktore gruba warstwa podkladu zostala nalozona a poczym lakier na koncowke. Mechanizm (elektronika, w czym jestem noga) jest z firmy CH products.
robert0
obserwator
obserwator

Postprzez Jacek » Pn 30 sty 2006, 9:40

taaa,to z mojego pudla zdjecia ,teraz zachcialo mi sie sufit przebudowywac i cala rame pod gorny i dolny ovrfh robie od nowa,/bedzie otwierana do dolu
cos w tym stylu
http://www.flightdecksolutions.com/_ass ... -large.jpg
Jezeli chodzi o kokpit Roberta ,to tez sie ciesze ze nareszcie Ktos sie trafil u Nas na forum z czyms innym niz 737 i to wykonanym od podstaw.
Jacek
Jacek
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Postprzez robert0 » Wt 31 sty 2006, 2:15

Jacek, jestes wielki, ja sprawy sobie nie zdawalem ze az tak zaawansowany twoj sym jest.
Po ogladnieciu filmikow zaniemowilem.
Myslisz ze jest mozliwosc przelotu dla pierwszego oficera pod twoim kapitanstwem?
robert0
obserwator
obserwator

Postprzez robert0 » Wt 31 sty 2006, 2:22

robert0
obserwator
obserwator

Postprzez Rawel » Wt 31 sty 2006, 2:28

robert0 napisał(a): Natomiast dzwignie wystrugane sa z drewna na ktore gruba warstwa podkladu zostala nalozona a poczym lakier na koncowke

Robert ja też robiłem w ten właśnie sposób dźwignie. Doszedłem jednak, że lepiej jest wykonać je z korianu. Dźwignie oczywiście z metalu, ale same (jak ja je nazywam) manetki, czyli rączki na dźwigniach, czy uchwyty jakby je tam zwał wykonałem ostatecznie z korianu. To świetny materiał do wykonywania tego rodzaju rzeczy.
Rawel
Steward
Steward

Postprzez robert0 » Wt 31 sty 2006, 2:36

Mariusz, podziwiam technologie jaka uzywacie przy budowie.
Z tego co widze, niektore podzespoly wygladaja lepiej niz prawdziwe beingowe.
robert0
obserwator
obserwator

Postprzez Rawel » Wt 31 sty 2006, 3:22

Mówisz, że lepiej? :D Pytałem jak ty robiłeś swoje podzespoły właśnie z tego samego powodu :D Wspomniałem o korianie bo z tego tworzywa można wykonać praktycznie każdy, nawet najbardziej nietypowy przełącznik, czy jakiś inny element, którego nie dałoby się zrobić z drewna.
A tak na marginesie, to te samoloty mają w sobie coś, bo co powiecie na to?

http://img236.imageshack.us/img236/2762/b2wp.jpg
Rawel
Steward
Steward

Postprzez kevin » Wt 31 sty 2006, 16:42

Jacek, jestes wielki, ja sprawy sobie nie zdawalem ze az tak zaawansowany twoj sym jest.
Po ogladnieciu filmikow zaniemowilem.
Myslisz ze jest mozliwosc przelotu dla pierwszego oficera pod twoim kapitanstwem?

To i mnie mozesz Jacku przy okazji do kolejki dopisac. :D

A tak na marginesie, to te samoloty mają w sobie coś, bo co powiecie na to?

http://img236.imageshack.us/img236/2762/b2wp.jpg

:lol: Najlepszy sposob na wyrwanie kobiety. :) Kiedys wystarczyl kon (zwierze! ;) ), pozniej trzeba bylo miec rower, jeszcze pozniej starczyl samochod... a dzisiaj... W koncu mamy XXI wiek! Btw chcialbym miec ten samolot... :D

Robert ja też robiłem w ten właśnie sposób dźwignie. Doszedłem jednak, że lepiej jest wykonać je z korianu. Dźwignie oczywiście z metalu, ale same (jak ja je nazywam) manetki, czyli rączki na dźwigniach, czy uchwyty jakby je tam zwał wykonałem ostatecznie z korianu. To świetny materiał do wykonywania tego rodzaju rzeczy.

Pawle, co to wlasciwie ten kordian jest? Czy to cos w rodzaju plastiku czy samochodowego ABSu (tak to sie chyba zwalo)? No i czy drogie to to jest?
kevin
Steward
Steward

Postprzez Rawel » Wt 31 sty 2006, 17:26

Korian to jakieś tam tworzywo sztuczne. Stosowane jest na przykład na blaty kuchenne z tego, co wiem. Sam dostałem spory kawałek i zachwyciłem się tym materiałem. Zdjęcie korianu zamieściłem w temacie: Oto fragment mojego Boeinga 737 T/Q. Na stronie drugiej zdjęcie pierwsze. Czy drogie? Podobno nie tanie, ale co to znaczy to nie wiem. Muszę właśnie zbadać teren.
Odnośnie kobiet to nurtuje mnie, czy na sam kokpit można coś zdziałać?
Rawel
Steward
Steward

Postprzez kevin » Wt 31 sty 2006, 19:23

Zdjęcie korianu zamieściłem w temacie: Oto fragment mojego Boeinga 737 T/Q. Na stronie drugiej zdjęcie pierwsze.

Przeczytalem ten watek dopiero po zadaniu pytania. Faktycznie wyglada jak blat, myslalem ze to cos zupelnie innego. I kto by pomyslal ze takie cos sie idealnie nadaje do robienia symulatora. :) Polak jednak potrafi, niczym nie ustepujemy westside'erom, czasem nawet mogliby sie od nas (wlasciwie Was, ja tu tylko pierdoly gadam a sam nic nie robie) uczyc. :)

Jak masz dobra bajere. :) Ale zeby pokazac kokpit musisz ja wziac do domu a to i tak juz sukces sam w sobie. :P Ja poki co moge podrywac na galki od boeinga, switchguardy i projekt w autocadzie. :wink: :wink: :wink:
kevin
Steward
Steward

Postprzez alfsky » Wt 31 sty 2006, 19:33

kevin napisał(a):

Jak masz dobra bajere. :) Ale zeby pokazac kokpit musisz ja wziac do domu a to i tak juz sukces sam w sobie. :P Ja poki co moge podrywac na galki od boeinga, switchguardy i projekt w autocadzie. :wink: :wink: :wink:

<yoke mode on>
Proszę moda o wydzielenie wątku na co podrywają simbuilderzy ;)
Na mnie o się zawsze ludzie dziwnie patrzą jak mówię ze samolot buduję.
Chyba się starzeje.
<yoke mode off> 8)
Obrazek
alfsky
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Imię i Nazwisko: Marek
Vatsim PID: 920818

Postprzez Jacek » Śr 01 lut 2006, 12:53

Panowie ,narazie jestem ,w fazie totalnej przerobki,i ,,samolot nie dziala,ovrh powedrowal w Polske/dolny/ a gorny sie drukuje ,niestety troche to jeszcze potrwa ,tak wiec dopiero jak skoncze /mysle ze termin czerwiec lipiec tegoz roku to bedzie mozna mowic o ustawianiu sie w kolejke :D
oto stan na wczoraj rano ,jak widac zamiast paneli made in Andrychow,wisza zwykle dykty ktore mi sluzyly jako forma .
Obrazek
Jacek
Jacek
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Postprzez Jacek » Śr 01 lut 2006, 23:43

Obrazek
a tak wyglada nastepny dzien przebudowy na zdjeciu oczywiscie to nie ja i to nie fotomontaz] :D
Ostatnio edytowano Cz 02 lut 2006, 0:22 przez Jacek, łącznie edytowano 1 raz
Jacek
Jacek
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Postprzez Rawel » Śr 01 lut 2006, 23:53

Mam tylko jedno pytanie i jedną prośbę. Prośba dotyczy zapisania mnie na wyżej wspomnianą listę oczekujących, a pytanie, no cóż... hmm…jakie krainy zamieszkują pretendentki na takie żony?
Rawel
Steward
Steward

Postprzez Jacek » Cz 02 lut 2006, 9:40

Czesc.Zone znalazlem az 500 metrow od mojego kawalerskiego miejsca zamieszkania ,wiec nie za bardzo daleko :D i tyle mialem szczescia ze jak do twj pory czyli 11 lat toleruje moje coraz bardziej szalone pomysly ,a wrecz jak bylo widac sie do nich przylacza,fart :D
Jacek
Jacek
Pierwszy Oficer
Pierwszy Oficer

Postprzez amichalski » Pn 06 lut 2006, 19:28

No i stało się! W roku ubiegłym zamarzyło mi się stworzenie jakiegoś małego pulpitu, gdzie miałbym trochę przycisków, enkoderów i jakiś ekran, na którym, korzystając z PM dałoby się wyświetlić tyle informacji, ile to tylko możliwe. Po pierwszych w życiu próbach lutowania, udało mi się na bazie FSBUS-a i elementów przygotowanych przez Kubę osiągnąć taki efekt:
Obrazek Obrazek
Latało się o wiele lepiej, ale to ciągle było nie to (jak to określił Tomek - "wersja beta"). Przyszedł więc czas na podjęcie konkretnej decyzji - najpierw długie rozmowy i uzgodnienia z Kubą, przebudowa całej podstawy pod FMC (aby w niej zmieścić overhead), i oto przed drzwiami pojawił się kurier z elementami przygotowanymi przez Kubę. Wszystko znakomicie zabezpieczone. Po rozpakowaniu miałem w pokoju sterty styropianu. No i zaczęło się - podstawa w kształcie litery L - zaopatrzona w kółka - zaczęła nabierać kształtu i coraz bardziej przypominać kokpit. Wiele jeszcze przede mną pracy - zwłaszcza z tym "minioverheadem", ale z dnia na dzień idziemy do przodu ;). Umieszczam kilka fotek, na razie jeszcze bez monitorów i uruchomionej elektroniki. Przyjdzie jednak czas również i na to, bo wiele jest już przygotowane ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Pn 06 lut 2006, 21:42 przez amichalski, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
amichalski
obserwator
obserwator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Symulatory własnej produkcji